Miten voi olla mahdollista SUOMI ja Helsinki valittiin desing- muotoilun pääkaupungiksi 2012, ja tänään Helsingin 'päättömät' hallintoelimet ja virkaporras sekä johto pikku-Jussi Pajunen etummaisena ovat häätämässä myös Harakan (saari) Hki, taiteilija-yhdyskunnan ''parempien tuottojen toivossa'', ja tuotteliaan ja räiskyvän Miina Äkkijyrkän 'luomulehmineen' ja eläimineen! (=Liina Lång)
Mihin tämä Helsingin ahneus päättyy, - luulisi että mm. Vuosaaressa olisi muitakin 'häädettäviä' - joista mainittakoon erityis-suojelussa ja täysihoidossa elävät somalit jen.!!!
Kuinka helvetissä niihin ja niitten elämiseen on kaupungilla varaa - ja suvaitsevuutta ylitsevuotavasti!
Suomalainen saa olla vaikka taivas-alla ja ilman asuntoa ja suojaa!
TOIVOTAAN koko ''desing'' utopia menee täysin päälaelleen... aivan sopimaton valinta joka olisi peruttava kiireesti - kun vielä ehtii! Mutta Miinalle on taattava elinolosuhteet jos on muillakin!
Vedettäköön H:gin 'desing-kaupunki' oikeus POIS!>Vrt. Miina Ä.
Miinalle työrauha!
0
292
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen232612Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään382282Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621288Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991211- 41976
- 42957
- 75842
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh67798Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175783Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup92741