ROHKEAT (?) asut Linnassa???

vihtori.pontto

Mitä ihmeen 'rohkeata' on naisten mekoissa?
Voisiko joku valistaa tällaista auttamattoman vanhanaikaista työläistollikkaa? Lööppilehdet kirkuu, kenellä oli ROHKEIN asu Linnan juhlissa?
Minusta se oli Veltto Virtanen (Kumma etunimi, muuten?), jonka kraka ei ollut yksivärinen. Pääsääntöisesti kaikilla miehillä oli samanlainen, tumma asu. Kaula-aukko aataminomenaan asti.
Tuleeko naisten suurempi rohkeus siitä, kuinka alas 'kaula-aukko' ylettyy, ennen, kuin mekko tipahtaa ja nännit näkyy? Miksi nunnan nännit ei saa näkyä? Yleensä näissä mekoissa näyttää olevan helmassa kangasta sen verran, että mekkoa voisi nostaa ylemmäksikin? Ihan olkapäille asti?
Vai tuleeko rohkeus siitä, kuinka paljailla olkapäillä tarkenee jonottaa pakkasessa sisäänpääsyä jonnekkin? Henskelit lähempänä kyynärpäätä, kuin olkapäätä.
Miehillä on sisälläkin pitkähihaiset takki, kauluspaita, kaulukseton paita, aluspaita ja vissiin verkkopaitakin? Ei ne ainakaan mitään rohkeita ole. Ihan lälläri-mamiksia.

Mitä ihmeen ROHKEATA joissakin mekoissa on?

TV: Tollo Vihtori, joka ei taaskaan (!) ymmärrä?

0

975

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä elukkaa kaivattusi

        muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
        Ikävä
        75
        4377
      2. Haleja ja pusuja

        Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
        Ikävä
        74
        4215
      3. Onko mukava nähdä minua töissä?

        Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
        Työpaikkaromanssit
        43
        3619
      4. Oi mun haniseni

        Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
        Ikävä
        16
        3203
      5. Hei rakas sinä

        Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
        Tunteet
        38
        2850
      6. En kirjoita sulle tänne

        Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
        Ikävä
        14
        2592
      7. Kyllä mulla on sua ikävä

        Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
        Ikävä
        10
        2414
      8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

        IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
        Maailman menoa
        33
        1585
      9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

        Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
        Ikävä
        157
        1322
      10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

        Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
        Maailman menoa
        83
        1136
      Aihe