Rakkaus ja uusi vuosi

Tapasin n vuosi sitten miehen, jonka kanssa alkoi jotain, joka päättyi alkuunsa. Nyt hän on palannut, ja pelkään satuttavani itseni uudellen. Tuleeko tästä mitään vai särjenkö vain sydämeni? Näkyykö ensi vuodelle mitään uutta?
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos et ole jo ehtiny sekaantua kyseiseen hemmoon, niin jätäppä väliin. Ja unohda koko hömppä.
Jos oot jo ehtiny uudestaan suostua samaan pelleillyyn tunteillasi, niin mikäs siinä.
Vanhoja vellejä ei yleensä ottaen kannata lämmitellä. Niistä jää hapan maku jälkeenpäin suuhun.

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivoa vai luovuttaa kirjoitti:

Tapasin n vuosi sitten miehen, jonka kanssa alkoi jotain, joka päättyi alkuunsa. Nyt hän on palannut, ja pelkään satuttavani itseni uudellen. Tuleeko tästä mitään vai särjenkö vain sydämeni? Näkyykö ensi vuodelle mitään uutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu