Vetolaite Kia

Aika arvokas vetokoukku asennettuna 850€, Fortiin samanlainen 300€ asennettuna.
8302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuo on kyllä kauhea hinta kun koukussa on perussähköt eikä väylätekniikkaa. Tyypillistä Deltan kusetusta.

Äänestä
  • Sinäpä et sitten taida tietää yhtään mitään siitä, mitä uusiin autoihin maahantuojien asentamat koukut maksavat. Tuo 850 euroa kuulostaa melkeinpä keskihinnalle koukulle, mitä uusien autojen ostajia olen haastatellut. Joihinkin tila-autoihin ja muun merkkisiinkin, lähinnä isoihin farkkuihin irroitettava koukku voi olla pitkälle toista tonnia valmiiksi asennettuna!!! Ihanan kallista sanoisin. Uuteen automalliin koukku on usein pakko ottaa valmiina, jos haluaa heti päästä vetämään. Uuteen automalliin halvat tarvikekoukut tulevat usein vuoden, kaksi, jäljessä.
    Tietysti tämä on ryöstämistä, se on totta ja etenkin sellaisen korvaan, joka on juuri asentanut koukun johonkin vanhaan Almeraansa 150 eurolla hinta on suorastaan uskomaton. Itse asiassa nykyaikaisen auton sähkösarjan hinta nousee vain muutaman kympin, ehkä satasen, jos kyseessä on väyläsähköt. Kiassakin koukun sähköjen mukana tulee "aivoboksi" vaikka koukun sähköjä ei oteta Kiassa can-väylästä, vaan "perinteisellä" tavalla, ei tosin ryöstäjillä vaan merkkikohtaisella liitinsarjalla....

    Äänestä

  • Kysykää hintoja muualta, jos tuntuu, että Delta ryöstää. Eihän tuo sen kummempi asia ole.

    Äänestä

Tuon Kia hinnan tiedän todeksi sillä kysyessäni asiaa 06 2007 hinta oli päälle 800,en ottanut koukkua,mutta,entisenä fordistina ja kokemukella fordin hinnoittelusta olen kyllä 100varma ettei koukkua 3sadalla saa jollei puhuta esim. jostain biltemakoukusta kyläverstaassa asennettuna.

Äänestä
  • Mitsubishi lanceriin se on kullasta tehty ainakin hinnasta päätellen (900e)

    Äänestä

  • Joovain kirjoitti:

    Mitsubishi lanceriin se on kullasta tehty ainakin hinnasta päätellen (900e)

    Vaimon Hyundaihin koukku olisi maksanut autoliikkeessä päälle 900. Ostin Hessu Mobiilista Thulen irrotettavan koukun 418 Eurolla ja yksi lauantai meni asentamiseen kotona - tuli aika hyvä tili.

    Äänestä

koukun ne on laittannut sun Foortiin ,kun on maksannut 300€.Pelkkä irrotettava koukku maksaa yli 400€ työt.Itselle laitettiin Carensiin Deltassa irrotettava vetokoukku 700€.

Äänestä

Kian varusteet deltassa
Kannattaa vertailla hintoja ihan oikeesti.
Paljonkohan pelkkä koukku maksaa ja mikä on työn osuus.
Farkku ceedin koukun asentaa varmaan noin 1-2 tunnissa sähkösarjoineen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EiKia kirjoitti:

Aika arvokas vetokoukku asennettuna 850€, Fortiin samanlainen 300€ asennettuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu