Ettei totuus unohtuisi

Hei, ei nyt näin äkkiä unohdeta Kouvolan kiina-pelleilyjä. Antaa tulla lisää mielipiteitä asian tiimoilta. Pidetään tervettä kansalaiskeskustelua yllä ainakin ensi vaaleihin asti, eikö?
7192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onkos Sirkkua tai
Aimoa näkynyt?

Aika hiljasta poikaa molemmat, hyvä kun uskaltavat maitoa kaupasta hakea.

Edelleen korostaisin että mikäli kuka tahansa normaali työläinen tekisi samoja mokia tyyliltään kuin he niin kenkää tulisi ihan varmasti. Mikä on kun he saavat vaan nauttia ja pelata aikaa. Eläkkeet senkuin kasvaa kuukausi kuukaudelta mokomilla.

Aimon muutaman sadan hierontalaskukaan ei unohdettu! Montahan hierontaa sillä sai, kysyn vaan?

Sirkun hommat selvitetään tarkaaan, epäilys et päivänvaloa ne ei kestä. Paskanpuhumista ja turhia lupauksia, mielikuvia. Tulos = pelkkää velkaa ja menetetty maine koko Kouvolalla. Ennen oli Suomen turhin ja rumin kaupunki Kouvola, nyt myös tyhmin...

katsokaas yle areenasta: Vain muutaman huijarin tähden

Äänestä
  • Jos satun näkeen kaupas tai jossain niin aion vähän kettuilla

    Äänestä

  • Janttt kirjoitti:

    Jos satun näkeen kaupas tai jossain niin aion vähän kettuilla

    Mikä meissä suomalaisissa on ettei me nousta barrikadeille juputetaan vaan täällä tai muristaan tuoppiin ja en mä sano et olisin ittekään sen parempi

    Äänestä

  • Janttt kirjoitti:

    Jos satun näkeen kaupas tai jossain niin aion vähän kettuilla

    jossain kauden matsissa, silloin saa avausheiton heittävä Sirkku kuulla kunniansa yleisöltä. No todennäköisesti tuo on saannut potkut siihen mennessä.

    Äänestä

ja jos astun kunnallisvaaleissa ehdokkaaksi, äänestäkää minua.

Äänestä
  • Vankilasta on vaikea vaikuttaa. Eikä pikkurikollisen nettihuijarin ja pöhkökuskin nilkin maine ole kovin vakuuttava vaalivaltti.

    Äänestä

  • Luuletko tosiaan, että saat edes nimeä paperiin sinun "rikoslistalla" ?????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kouvola punaisemmaks kirjoitti:

Hei, ei nyt näin äkkiä unohdeta Kouvolan kiina-pelleilyjä. Antaa tulla lisää mielipiteitä asian tiimoilta. Pidetään tervettä kansalaiskeskustelua yllä ainakin ensi vaaleihin asti, eikö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu