Radiossa

Ensi sunnuntaina keskutelu uudesta testamentista.
13381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat
  • ellen väärin lukenut.

    Äänestä

  • saaaa kirjoitti:

    ellen väärin lukenut.

    18.04Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .

    Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 18.04 - 18.50 Vieraana dosentti Matti Myllykoski. Toimittajana Jukka Kuosmanen.
    Haku yle.fi:stä 18.50Merisää.

    Merisää. YLE Radio Suomi 18.50 - 18.55
    Haku yle.fi:stä 18.55Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .

    Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 18.55 - 19.00
    Haku yle.fi:stä 19.00Uutiset ja sää.

    Uutiset ja sää. YLE Radio Suomi 19.00 - 19.03
    Haku yle.fi:stä 19.03Urheiluradio.

    Urheiluradio. YLE Radio Suomi 19.03 - 19.06
    Haku yle.fi:stä 19.06Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .

    Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 19.06 - 20.00
    Haku yle.fi:stä

    Äänestä

  • kasiin asti kirjoitti:

    18.04Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .

    Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 18.04 - 18.50 Vieraana dosentti Matti Myllykoski. Toimittajana Jukka Kuosmanen.
    Haku yle.fi:stä 18.50Merisää.

    Merisää. YLE Radio Suomi 18.50 - 18.55
    Haku yle.fi:stä 18.55Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .

    Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 18.55 - 19.00
    Haku yle.fi:stä 19.00Uutiset ja sää.

    Uutiset ja sää. YLE Radio Suomi 19.00 - 19.03
    Haku yle.fi:stä 19.03Urheiluradio.

    Urheiluradio. YLE Radio Suomi 19.03 - 19.06
    Haku yle.fi:stä 19.06Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .

    Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 19.06 - 20.00
    Haku yle.fi:stä

    areenasta sitten myöhemmin

    Äänestä

  • ylepuhe kirjoitti:

    areenasta sitten myöhemmin

    Soittaa live ohjelmaan myöhemmin!

    Äänestä

  • ylepuhe kirjoitti:

    areenasta sitten myöhemmin

    Seurat meillä on joka viikko ja monesti, tällainen ohjelma on ainutkertainen. Ja taitaa tarjota paremman interaktion kuin seurat.

    Äänestä

  • 8+3 kirjoitti:

    Seurat meillä on joka viikko ja monesti, tällainen ohjelma on ainutkertainen. Ja taitaa tarjota paremman interaktion kuin seurat.

    ..käykään. Yritin asettua vl:n asemaan.

    Äänestä

Et taidakaan olla vanhoilislestadiolaisuuden saastuttama, kun et mainosta vasta alun jälkeen. Hieno juttu näin!

Äänestä
  • vl.kodista lähtöisin tosin 14. erotettu liikkeestä. Nykyisin liikkeen erikoiset raamatun tulkinnat kiinnostaa ja raamattu ylipäänsä, tuo radio ohjelma uudestatestamentista su. on seurattava.

    Siitä keskustaellaan varmaan täällä sitten ohjelman jälkeen katsotaan mitä seuraa.

    Äänestä

Ensi sunnuntaina keskustelu uudesta testamentista.

Äänestä

..kuunnellaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


weha soita ja päde! kirjoitti:

Ensi sunnuntaina keskutelu uudesta testamentista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu