Ensi sunnuntaina keskutelu uudesta testamentista.
Radiossa
weha soita ja päde!
13381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
http://ohjelmaopas.yle.fi/mediaoppaat/radio-opas?show=r03200912131855
ellen väärin lukenut.
18.04Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .
Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 18.04 - 18.50 Vieraana dosentti Matti Myllykoski. Toimittajana Jukka Kuosmanen.
Haku yle.fi:stä 18.50Merisää.
Merisää. YLE Radio Suomi 18.50 - 18.55
Haku yle.fi:stä 18.55Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .
Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 18.55 - 19.00
Haku yle.fi:stä 19.00Uutiset ja sää.
Uutiset ja sää. YLE Radio Suomi 19.00 - 19.03
Haku yle.fi:stä 19.03Urheiluradio.
Urheiluradio. YLE Radio Suomi 19.03 - 19.06
Haku yle.fi:stä 19.06Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta .
Uuden testamentin synty eli eksegetiikka-ilta . YLE Radio Suomi 19.06 - 20.00
Haku yle.fi:stä
areenasta sitten myöhemmin
Soittaa live ohjelmaan myöhemmin!
Seurat meillä on joka viikko ja monesti, tällainen ohjelma on ainutkertainen. Ja taitaa tarjota paremman interaktion kuin seurat.
..käykään. Yritin asettua vl:n asemaan.
Et taidakaan olla vanhoilislestadiolaisuuden saastuttama, kun et mainosta vasta alun jälkeen. Hieno juttu näin!
vl.kodista lähtöisin tosin 14. erotettu liikkeestä. Nykyisin liikkeen erikoiset raamatun tulkinnat kiinnostaa ja raamattu ylipäänsä, tuo radio ohjelma uudestatestamentista su. on seurattava.
Siitä keskustaellaan varmaan täällä sitten ohjelman jälkeen katsotaan mitä seuraa.
Ensi sunnuntaina keskustelu uudesta testamentista.
..kuunnellaan!
http://areena.yle.fi/player/index.php?channel=3&language=fi
..ja Tuomaan evankeliumin niiden myöhäisen kirjoittamisen takia. "Jossun" evankeliumissahan on se vl-kohta: joille synnit anteeksi annatte..