Tammikuussa koko kajaanin kaupunginteatterin henkilöstö lähtee kahdeksi viikoksi KUUBAAN. Heillä on siellä 1 esitys. Osittain kuulemma omakustanne? iksi tästä ei ole puhuttu? Onko ihan järkevää tässä taloustilanteessa pistää kymmeniä/satoja tuhansia kansainvälistymiseen?
Teatterilaiset KUAAN!
esiriippu laskee
4273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Supistetaan vielä lisää Kajaanin avustuksia niin saamme teatterin häipymään etelänavalle:)
Kyllä teatteri saadaan pois kaupungista. Hanke on jo hyvässä vaiheessa. Ensin leikataan alueteatteri pois. Sitten parin vuoden päästä riudutetaan iso näyttämö harrastajavetoiseksi kyläteatteriksi. Siitä sitten koko paska pois. Kymmenen vuotta ja - armaat keskustalaiset ja kokoomuslaiset veljeni - siitä on päästy eroon. Sitten avataan kuohoviini, istutaan joen rannassa ja nautitaan.
Jospa ner ei tulisi sieltä enää takaisin
Että kuuban mafia hoitaa homman. Ehkä sitten saadaan vihdoinkin hengittää rauhassa tässä kaupungissa. Ei enää teatteria, ihanaa! Mä vedän heti pään täyteen ja huudan jokirannassa.