Olen päättänyt ottaa aiheekseni viestinnän seminaarityöhön (n.15sivua) kampanjoinnin..nyt vaan painiskelen aiheen kanssa, en oikein tiedä että mistä saisin aiheesta tietoa, olen löytänyt vain aihetta sivuavaa suomenkielistä kirjallisuutta, mutta en esimerkiksi historiasta mitään. Olen myös epävarma näkökulman suhteen, haluaisin tehdä työn josta on hyötyä itselleni myös tulevaisuudessa.
Lähteiden ja näkökulman löytymisen takia tunnen olevani jotenkin umpikujassa. Kaikki mahdolliset neuvot otetaan mielellään vastaan jos tämän säälittävän valitukseni joku jaksoi edes lukea..
Seminaarityö: kampanjointi
Nanci
1
475
Vastaukset
- fm-englanti
Ei nyt hirveästi apuja tullut mieleen, mutta ainakin voisit yrittää selvittää "kampanjoinnille" synonyymejä sekä ylä- ja alakäsitteitä - josko näillä saisi lähteitä sitten haalittua kasaan enemmän. Niin ja tietysti myös rinnakkaiskäsitteitä yms. Siis kai tuo liittyy markkinointiviestintään, joten ehkä sen kautta voisi aueta jotain lähtökohtia, mm. siihen historiaan. Kannattaa tietysti myös kysyä seminaarin vetäjältä apuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614448KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1533303Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?572602Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492564- 1122335
- 241903
- 241691
- 301636
- 1691550
- 361275