DNA viankorjaus perseestä !!!

Kusetusta

Reilu 2 viikkoo ollu adsl linja pimeenä.
Laitettu jo 4 vikailmoitusta verkonkorjaajille ,kunnes vaan kuittaavat vian korjatuksi.
Kuitenkaan asentaja ei ole ottanut yhteyttä kysyäkseen mahtaisko linja toimia..
Viimeinen vikailmoitus laitettu perjantaina kiireellisenä ja nyt mennään keskiviikko iltaa (onpas nopeeta toimintaa)
Alkaa jo vituttaa toi soittelu tonne dnatekniseen tukeen kun vaan laitetaan vikailmoitusta toisen perään.
Testattu kahdella toimivalla modeemilla--tuloksetta ym. muut piuhat katsottu toimivaks.
Huvittavinta täs oli että tekninen tuki näkee mun yhteyden olevan ylhäällä vaikka yks päivä ei modeemi ollu edes kiinni(soittelin sinne duunista)..
Tosiaan alkaa pannu pihisee kuumana kun kyselee asentaja/firman/verkon ylläpitofirman puh num: ei kukaan tiedä tai halua antaa..
Voisko joku joka tietää kuka korjaa DNA:lle näitä yhteyksiä tällä hausjärvi/ryttylä alueella laittaa esim.firman nimee tai jopa puh:numeroita tänne näytille.

seuraavat soitot lähteekin sit sinne::: KIITOS

1

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nieminen.

      teen kotikäyntejä hausjärven alueella ja minut tavoittaa kun ottaa yhteyttä dna:han ja kysyy asentaja Niemistä. en ole DNA:n asentaja vaan teen DNA:lle keikka hommia jo tulen korjaamaan linjasi jos vain pyydät. T: Nieminen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7161
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      59
      4737
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4721
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      3869
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3798
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      216
      3762
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      26
      3343
    8. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      51
      2721
    9. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      37
      2614
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      38
      2299
    Aihe