Tarvitsemme sijoituspaikan nopeasti!

KalliovuorenDani

Hurmaava vahtimme, 3-v keskiaasianpaimenk. uros
etsii sijoituspaikkaa maalta. Olemme asuneet maalla, mutta olosuhteiden pakosta jouduin muuttamaan kaupunkiin. Dan on tottunut olemaan ulkona päivät, ja nyt masentunut kun ei ole pihaa. Hän on rauhallinen sisällä, ei riko paikkoja, nukkuu hyvin yöt. Peruskäskyt hallussa. Keskarilla on vartiointivietti omaa pihaa kohtaan, silmänkantamalle alueelle, ja täällä joudumme kohtaamaan vieraita koiria ja ihmisiä ihan kotiovella. Tuttujen ihmisten ja koirien kanssa sosiaalinen ja leikkisä. Olemme käyneet paljon yleisissä koirapuistoissa ja tulee toimeen muidenkin rotujen kanssa. Nyt en pääse edes puistoon. Meillä oli myös narttukoira ystävänä Danille, mutta hän on jo löytänyt hyvän kodin.
Etsin oktaloa maalta ja toivon ettei sijoituksesta tulisi kovin pitkäaikainen, ja voisimme jatkossakin olla yht. ja kyläillä toistemme luona. Kokemusta laumanvartijoita tai vast koirista edellytän. Dan on rokotettu ja terve koira. Kertakaikkiaan ihana otus, "elävä ovikello ja varashälytin" :).
Yhteydenotot Tuuli 044-3437080
http://www.fotopankki.fi/Vahtikoirat/kuvat/page4

1

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rantanen...

      Heippa. Me voisimme periaatteessa ottaa sen tänne. Meillä on iso pihainen omakotitalotontti, ja kokemusta laumanvartijoista on. Itsellämme on nyt 4 kk vanha pyreneittenmastiffi.
      Me ei asuta ihan korvessa, että naapurit on kyllä näköetäisyydellä.. Mutta pihaa olisi ja pikkuinen kaveri.. :) PUH . 0443481543, soita ja kerro/kysele lisää!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 162
      4022
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      92
      3362
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      99
      2730
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      285
      2587
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2316
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      152
      2063
    7. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      6
      1674
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      1059
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1038
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      909
    Aihe