Tarvitsemme sijoituspaikan nopeasti!

KalliovuorenDani

Hurmaava vahtimme, 3-v keskiaasianpaimenk. uros
etsii sijoituspaikkaa maalta. Olemme asuneet maalla, mutta olosuhteiden pakosta jouduin muuttamaan kaupunkiin. Dan on tottunut olemaan ulkona päivät, ja nyt masentunut kun ei ole pihaa. Hän on rauhallinen sisällä, ei riko paikkoja, nukkuu hyvin yöt. Peruskäskyt hallussa. Keskarilla on vartiointivietti omaa pihaa kohtaan, silmänkantamalle alueelle, ja täällä joudumme kohtaamaan vieraita koiria ja ihmisiä ihan kotiovella. Tuttujen ihmisten ja koirien kanssa sosiaalinen ja leikkisä. Olemme käyneet paljon yleisissä koirapuistoissa ja tulee toimeen muidenkin rotujen kanssa. Nyt en pääse edes puistoon. Meillä oli myös narttukoira ystävänä Danille, mutta hän on jo löytänyt hyvän kodin.
Etsin oktaloa maalta ja toivon ettei sijoituksesta tulisi kovin pitkäaikainen, ja voisimme jatkossakin olla yht. ja kyläillä toistemme luona. Kokemusta laumanvartijoita tai vast koirista edellytän. Dan on rokotettu ja terve koira. Kertakaikkiaan ihana otus, "elävä ovikello ja varashälytin" :).
Yhteydenotot Tuuli 044-3437080
http://www.fotopankki.fi/Vahtikoirat/kuvat/page4

1

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rantanen...

      Heippa. Me voisimme periaatteessa ottaa sen tänne. Meillä on iso pihainen omakotitalotontti, ja kokemusta laumanvartijoista on. Itsellämme on nyt 4 kk vanha pyreneittenmastiffi.
      Me ei asuta ihan korvessa, että naapurit on kyllä näköetäisyydellä.. Mutta pihaa olisi ja pikkuinen kaveri.. :) PUH . 0443481543, soita ja kerro/kysele lisää!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6612
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      369
      6191
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3063
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2544
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2195
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1345
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe