Ja testattu, tsekatkaas.....kylmää suihkua Espoon ympäristökeskukselle!
http://bluebrook.wordpress.com/2009/12/10/espoon-salaisin-merellinen-luontopolku-loydetty/
Espoon salaisin luontopolku löydetty!
2
495
Vastaukset 2
- atlatl
Mielestäni sinne ei mitään tulipaikkoja ainakaan pitäisi rakennella.
Tuo kun on verrattain lähellä asutuksia niin kohta olisi rantakalliot täynnä kaljapullonsiruja ja mäyräkoiran kuoria ja kaikki lähipuusto tärvelty nuotiopuiksi.
Noin on käynyt monilla kauempanakin olevilla nuotiopaikoilla kun uusavuttomat rynnii sinne kaljoineen.
Itse olen monet kerrat melonut noilla vesillä,vain viimeiset pari vuotta on jäänyt vähemmälle.
Rannalla näkee onkijoita ja minkkejä.Ja vastarannalla on K-kaupan laituri jos alkaa jäätelöä tehdä mieli...
Tai oli ainakin vielä pari vuotta sitten....- Maritime1
... tulipaikkoja, eikös se riitä että junnut osaa ostaa noita hemmetin kertsugrillei, kyllä niilläkin saa maaston palamaan. Ehdoton avotulen kielto on ok.
Muuten, meloin itsekin kuvan mukaiselle kaltsulle, loistava rantautumispaikka. lähinnä kaipaan että kerrotaan mitä kaikkea voisi alueella nähdä ja jos sata tonnii palaa rahaa niin eikö sillä voisi irrota pari info tauluakin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3271468- 1141196
- 1151065
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22837- 116831
- 111812
- 18460
- 38434
- 36423
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i90422