Espoon salaisin luontopolku löydetty!

Maritime1

2

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • atlatl

      Mielestäni sinne ei mitään tulipaikkoja ainakaan pitäisi rakennella.
      Tuo kun on verrattain lähellä asutuksia niin kohta olisi rantakalliot täynnä kaljapullonsiruja ja mäyräkoiran kuoria ja kaikki lähipuusto tärvelty nuotiopuiksi.
      Noin on käynyt monilla kauempanakin olevilla nuotiopaikoilla kun uusavuttomat rynnii sinne kaljoineen.

      Itse olen monet kerrat melonut noilla vesillä,vain viimeiset pari vuotta on jäänyt vähemmälle.
      Rannalla näkee onkijoita ja minkkejä.Ja vastarannalla on K-kaupan laituri jos alkaa jäätelöä tehdä mieli...
      Tai oli ainakin vielä pari vuotta sitten....

      • Maritime1

        ... tulipaikkoja, eikös se riitä että junnut osaa ostaa noita hemmetin kertsugrillei, kyllä niilläkin saa maaston palamaan. Ehdoton avotulen kielto on ok.


        Muuten, meloin itsekin kuvan mukaiselle kaltsulle, loistava rantautumispaikka. lähinnä kaipaan että kerrotaan mitä kaikkea voisi alueella nähdä ja jos sata tonnii palaa rahaa niin eikö sillä voisi irrota pari info tauluakin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      215
      2846
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      127
      2736
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      78
      1783
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1342
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      64
      1324
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1108
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1011
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      866
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      833
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      833
    Aihe