Onkohan kukaan tehnyt suomessa itse autoa osineen kaikkinensa?
ITSE TEHTY AUTO?
6
2041
Vastaukset
- mutta kauan sitten
olin Kouvolassa ja silloin AKK:n autopeltipuolen opettaja suunnitteli ja myös teki auton kuplan pohjalle. Saksalaiset kävivät myös tutkimassa tuon projektin sen valmistuttua, ja lieneekö sillä ollut jotain osuutta asiaan että ensimmäinen Passat-malli oli huomattavan paljon tuota opettajan itse tekemää autoa muistuttava. Auton yöhemmistä vaiheista en ole tietoinen.
- rod-i
luokitellaanko esimrk.50 prossaa rakennettu rodi itsetehdyksi. eihän kukaan tee mottia itse tai lasia.
- oiuav
http://www.alfamer.fi/autot-olivat-autoja-p-19898.html
katsokaapas sivuille 60 ja 61 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Anonyymi
oiuav kirjoitti:
http://www.alfamer.fi/autot-olivat-autoja-p-19898.html
katsokaapas sivuille 60 ja 61 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"Sivua ei löytynyt
Sivua jota etsit ei löytynyt"
- Anonyymi
On kyllä
- Anonyymi
On niitä aiemmin tehty ainakin muutamia. Nykyiset sisäiset vihollisemme sitten torppasivat kyseisen toiminnan aivan kokonaan.
Korroo- eiku korruptio se on se, millä tätä maailmaa hallitaan hyvin, hyvin suurelta osin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke442614- 1252010
- 891704
- 1621309
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511137
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂721023Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32977