Seksuaalinen haluttomuus

helpmee

Kertokaahan, mistä voi johtua etten halua seksiä. Se tuntuu ikään kuin pakkopullalta, mieheni haluaisi vaikka koko ajan, mutta minä en koskaan. En näe mitään mielenkiintoa seksissä, sillä se ei tuota minulle mielihyvää. Se ei tunnu hyvältä, lähinnä rupee sattumaan alapäähän, jos sessio jatkuu pidempään. En kiihotu kovinkaan helpolla, enkä kostu tarpeeksi, mikä voi vaikuttaa siihen etten nauti seksistä kunnolla.

Minulla on ollut elämäni aikana vain yksi seksikumppani, ja on edelleen. Haluaisin nauttia seksistä hänen kanssaan, mutten pysty. En ole ikinä saanut orgasmia hänen kanssaan. En muutenkaan ajattele kauheasti seksiä, enkä kiihotu seksuaalisista ajatuksista, en vaikka vastaani kävelisi komein ja seksikkäin uros päällä maan. Olen kateellinen ihmisille, jotka sanovat seksin olevan harrastuksista paras. Toivoisin vielä joskus itsekin sanovani noin.

2

710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..........

      Minäkään en nauti seksistä. Edellinen suhde meni pilalle tuon takia, mies olisi halunnut seksiä, minä en koska se suorastaan kuvottaa. Olisi ollut väärin ryhtyä johonkin sellaiseen vain toisen miellyttämiseksi kun itse voi pahoin

    • xyz3

      sinun ehkä on parempi elää ikuisena impenä , tai sitten mennä luostariin. unohda koko juttu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe