Loppuuko Popeda-hype

MariaLund

nyt kun orkesteri jää pitkälle tauolle?

6

1023

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rockjäbä78

      Bändi ja Pate on nyt pitkästä aikaa elämänsä vedossa ja ehkä parhaimmassa vedossa ikuna ja eipä tuo nyt niin pitkälle tauolle jää...Toukokuun puolivälissä 2010 Popedan keikat jatkuu taas...Moni bändi tai artisti pitää pidempiäkin taukoja eikä niitä unohdeta. Eipä Popeda kuollut, sitä kuopattu eikä sitä unohdettu vuonna 2000:n jolloin bändi ei tehnyt levyn levyä eikä keikan keikkaa. Sama homma syksystä 2007 Maaliskuuhun 2008: Popeda oli pitkällä tauolla Paten kuntoutumisen takia ja eipä Patea eikä bändiä hylätty vaan homma jatkui parempana kuin koskaan ja lähti aivan uuteen upeaan kiitoon ja nousuun.


      Sitä Popedan keikkaperiodia ennen Pate tekee monta soolokeikkaa ja pitää huolen siitä ettei ainakaan bändin nokkamies ja tuskin itse bändikään unohdu. Uutta Popedan levyä on lupa odotella syksyllä 2010. Tämä tämän hetken tuorein Popeda levy on aivan loistava Popeda lätty pitkään aikaan. Costello tekee hirmu nipun soolokeikoja pitkin talvea ja kevättä 2010 joilla laulaa ja soittaa etupäässä Popedan biisejä. Costi tekee myös musikaalia jonka nimeksi tulee todennäköisesti Kersantti Karoliina.

      Myös Paten soololevy on aivan loistava ja myynyt jopa enempi kuin Popedan tuorein lätty ja sitä mainostetaan niin paljon ja Pate pyörii pitkin tulevaa kevättä niin paljon medioissa ja vaikka missä, että Popeda ei kuule unohdu.

      Hypetys loppuu Popedan kohdalta vasta sitten kun ne päättää lopettaa...Tai voi olla ettei lopu sittenkään vaan jää ns. elämään...:)

      • yölamppa

        Kyllähän se on juuri niin kun Rockjäbä tuossa yllä kertoo! Eikä se siihen lopu kun ne joskus päättää lopettaa! Miehet on tehny suomalaisen rockin historiaa jo kauan sitten. Popeda jää elämään...


      • Rockjäbä78
        yölamppa kirjoitti:

        Kyllähän se on juuri niin kun Rockjäbä tuossa yllä kertoo! Eikä se siihen lopu kun ne joskus päättää lopettaa! Miehet on tehny suomalaisen rockin historiaa jo kauan sitten. Popeda jää elämään...

        keikkavuosi ei ole vielä tässä. Jäljellä on vielä muutama taatusti ainutlaatuinen ja loistava veto:

        ■11.12. Huittinen, Seurahuone
        ■12.12. Jämsä, HimosAreena
        ■18.12. Kokkola, Calle
        ■19.12. Nivala, Puustelli


    • 342wg

      mikä helvetin "hype"? miten sä liität sanan "hype" bändiin, joka on perustettu 3045976 vuotta sitten ja toiminu koko ajan ja hyvällä menestyksellä?

      • bäsisti

        Kattokaapa nuita Raumanmeren livepätkii juutuubist kyllä edellinen kokoonpano toimi hurjan hienosti niin kuin nykyinenkin.


      • Rockjäbä78
        bäsisti kirjoitti:

        Kattokaapa nuita Raumanmeren livepätkii juutuubist kyllä edellinen kokoonpano toimi hurjan hienosti niin kuin nykyinenkin.

        kyllähän se teki jonkin verran ihan kelpo keikkoja&sillä oli hetkensä ja muutaman ok levynkin tekivät, mutta kyllä tää uusin kokoonpano on niin hyvä, että useita kymmeniä keikkoja siltä nähneenä voin sanoa että on vähintää yhtä loistavaa&toimivaa ryhmää ellei jopa parempaa kuin 80-luvun puolivälin kokoonpano tai vuosien 1990-1995 kokoonpano. Yhtään huonoa keikkaa en tältä uudelta ryhmältä ole nähnyt. Vain loistavia sekä todella loistavia keikkoja. Uusin levy on myös pitkään aikaan Popedan hittipotentiaalisin,rokkaavin, rennoin, tuotetuin, tasaisin ja ehyin kokonaisuus sitten Svobodan ja H.Ö.N.Ö:n.

        Pate laulaa ja esiintyy nyt myös paremmin kuin koskaan. Ei ollut rokkikukko edellisen kokoonpanon aikaan ikuna näin huikeassa fyysisessä ja henkisessä kunnossa ja elämänsä vedossa. On tunnetta, tulkintaa ja karismaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5168
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2881
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2584
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1993
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1942
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1779
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1772
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1647
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1388
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe