Meganen keskuslukitus

niiles

Temppuilee. Menee itsestään lukkoon kun on ajanut n.10sek. Muuten toimii kuin pitääkin.
Saako tuon kuitattua jostain pois vai menikö jokin rikki?
Meksu on vm2000 coupe.

4

732

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keksinytähänsittenjo

      eihän tämä vain ole "turvallisuus"ominaisuus keski-euroopan liikennevalovarkaita varten, jonka sai muistaakseni päälle siitä kabiinin keskuslukitusnappulasta, kun sitä painoi tarpeeksi pitkään. Eli olisiko vänkärin polvi painanut sitä nappia sen verran kauan, että kyseinen ominaisuus meni päälle. Lähtee tietääkseni pois samalla tavalla, eli painamalla kabiinin keskuslukitusnappulaa n. sekuntia. Tai sitten olen ihan hakoteillä, muttta tuollaisesta ominaisuudesta olen joskus kuullut. Ei ole tullut itse kokeiltua, vaikka meganen omistaja olenkin.

    • Luulen minä

      Ohjaamosta löytynee nappi keskuslukitukselle paina sitä muistaakseni noin 10 sekuntia niin saat pois päältä. Vastaavasti tuon automaattisen lukkiutumisen saa päälle samalla tavalla.

    • resto

      Tuo on tosiaan jo mainittu ryöstön esto niihin maihin jossa sitä tarvitaan. Jos auton alkuperäinen ohjekirja on tallessa niin siellä on kerrottu tuosta tarkemmin!

      • niiles

        Näinhän se oli kuin neuvoitte. Kun aikansa paino nappia niin kuulu äänimerkki ja nyt ei enää lukitu ajossa.
        Kiitos neuvoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe