siitä tietää että joku kateellinen on liikkeellä.
jos on Peukalo alas päin
huohmannut
25531
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Paras mennä itseensä onko aihe, josta on avannut ketjun ollut rakentava, repivä vai arvoja loukkaava.
Aina ei edes ketjun pituus ja osallistumismäärä ole ratkaiseva.
nyt ei voi muuta kuin nauraa...tai itkeä (en minä), on huippu tällanen "oikeudenmukainen", minä olen aina rakentava, välillä repivä...mutta mitä tarkoittaa arvoja loukkaava.
Nyt olen valmis riitelemään tai keskustelemaan, kenellä on kanttia muuten kuin heittelemään omaa tyhmyyttään.
Täältä pesee...oon ihan jouten,antaapa tulla kysymyksiä.
Taidat olla riivinrauta, eipä tarvitse kauan hakea kun löytyy, nimittelyä ja lyttyyn lyömistä ja vain mielipiteiden vaihdosta.
Uho on sinullakin päällimmäisenä.
Sellaista on elämämme nyt täällä palstalla, ei voi mitään.
~~~~~~
Mutta kiva päivä on ollut, tosin kyllä kotona olisi ollut tekemistä,
mutta lähdin ystävän kanssa koko päiväksi harrastuksiin.
On eläkkeelläolo kyllä ihanaa aikaa,kun voi itse päättää, mitä tekee.
Siltä varalta, että tämä viesti joutuu taas minne sattuu, niin "Liian yksinkertainen oletus!"-viestiin
vastasin nikille "oikeudenmukainen".
Toinen toisensa sättimistä tämäkin alusta ihan tähän asti oe voe
taas riitaa haastamassa ja kännissä sekoilemassa.
peukaloilla kalastelua, peukalosotaa, eihän niillä ole enää vähäistäkään arvoa, mokomilla peukaloilla.
Kyselen, mikä on peukaloruuvi? Jossakin elokuvanssa katselin biljardinpelaajia, suuresta rahasummasta oli kyse, kun sitten tuli häviö, häviäjän kannustajat väänsivät voittajan peukalon nurin niskoin, ja voittajan pelit loppuivat siiihen.
Peukalo on muuten tärkein sormista, jos se vioittuu, menee sijoiltaan tai murtuu, on tosi hankalaa saada peukalo jälleen hyvin toimivaksi.
Eipä muuta , pidetään peukalot kunnossa, ei peukaloida kaverien peukaloita. Peukaloiminen mitä se on, siinäpä toinen pulma.
joku aika sitten Reetta, joka kertoi että on omakohtaisesti sen todennut ja kokenut.
Kaakonkulman kateuden voittaa vain Kuusamon kiima
niin se on sanottu.
Kaakonkulman kateuden voittaa vain Kuusamon kiima.
On sanottu ja kirjoitettu.
esimerkit osoittaa että tosi on.osoittaa että
Sitäkö tarkottannee?
ainakin. ja seku on myös.
Ilman nikkiä sitten niista on vaikee tietää
Tuon takia ei täällä kannata rekatulla käydä, sama kuin ilmoittais HSn etusivulla asiansa
täällä laverrellä. joku kertoo kaiken mahdollisen ja mahdottomankin koko sukukunnastaan, sitten suututaan kun joku muistuttaa sanomisista.
edellinen sanoo totuuden, ei kaannata yrittää!
on huomattu
hormooneissa, miehen puute.
Hormooneista ei ole puutetta, saa tuota testosteronia ihan liiaksi saakka. Ei se haittaa otetaan vastaan vaan sillä minähän olen saamapuolena. Jääköön sitten antajalle makoisa muisto, kun minä ryven testosteronin yltäkylläisyydessä.......huom on vain y k s i rakas mies ja ikäiseni, Nam, nam..... tasan ei käy onnen lahjat.
Helepottaapa se kuitenkin nikittömiä nyrkillä nuamaan tärräyttäjiä kun kohte on tunnettu kute oli tuo Perluskooonikin. voipaha sitte vaikka omat viestitärräyttelynsäkin heitän niskoilleen nimetä
ettekö te ymmärrä huumoria, sanoi perluskoni.
mutta kun minä olin kaikkea kivaa kirjoittanut Ruuneperin suksiketjuun,niin ne hiihti jonnekin hyvin liukkasti, harmittaa niin vietävästi, kun ei jäännyt edes latua.
Hormooneistako täällä turistaan, no niitä kyllä on, vähempikin riittäisi, sanoo tyttäret joskus, vaan minkäs niillekään teet, varastoituvat kuulemma naisilla rasvakerrokseen.Ei oo ikuna tarvinnut lisäpillereinä syödä, voi kuinka hulvattoman villillä päällä olenkaan tänään.
Kun joku pitäis ohjaksia etten ihan joudu hunningolle. Missähän sekin on ja mistä juontaa sanonta?
Taidan lähteä ottamaan selvää siitä, ja alan styylaamaan rakkaani kanssa. Tuun sitten joskus kertomaan lähettikö se mut sinne "kuuseen" :D
Eei kun noi peukalot on enempi alas p ei tietä miten ne sais ylös p missä se namiskukkelis o.?
mutta Hunninko, on ihan kielen päällä; veikkaan keskiphjanmaata,
näin karkea on huumorin suuntavaiston määre.
Msta-sukkaiseks yrität tehdä, ollaan kyl jo varppeisillaan ennestään.