näinkin voi käydä

kaasotar

mulle kävi niin että jo häävalmisteluissa rakastuimme pikkuhiljaa sulhasen kanssa, häät oli ja meni ja meillä ihana salainen suhde jatkunut jo yli vuoden. emme luopuisi tästä seikkailusta mistään hinnasta, silti ns. omat elämät rullaavat vaan menemään, sulhasella vaimonsa kanssa ja minulla oman mieheni kanssa. tapailemme yhteisillä "työmatkoilla" eri kaupungeissa jne. ja antoisaa on, kaikki yhteiset hetkemme. hankalaa vain, kun emme voi jakaa onneamme kenekään kanssa, olisi niin väärin muita kohtaan tässä vaiheessa elämää kertoa.

6

2769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rina

      onpa siinä kaaso..ei toki rakastuminen katso aikaa paikkaa eikä sitä keneen rakastuu..toivottavasti saatte jossain vaiheessa näyttää rakkautenne "ulkomaailmalle" sillä jossain vaiheessahan sekin on ajankohtaista =) voimia ja onnea siihen hetkeen!=)

      • tiainen

        Rakastuminen ei katso aikaa eikä paikkaa, mutta kuitenkin. Morsian on luottanut,pitänyt sinua ystävänä ja antanut kaason tehtävän sinulle ja minkä palkan hän saikaan. Toivottavasti hän ei ikinä saa tietää. Toivon myös voimia sinulle, ei ole varmasti helppoa.


    • huhuhu

      Sä olet kyllä todellä tyhmä......
      Jätä miehesi, jos on jo toinen jota rakastat...
      Kuinka sä edes kehtaat tulla inisemään tälläistä asiaa muille.....
      Molemmat olette todella IDIOOTTEJA

    • tösseli

      Ku oot ollu kaasona, ni olet vissiin, morsiamen ystävä. tai sii "ystävä"? Häpeäisit, olette tosi kusipäitä niitä petettäviä kohtaan. Toiv. itteäski petetään ja pahasti!

    • Tsiup

      Empä oo moisesta kuullut! Häpeäisit! Jos sut tuntisin niin löisin...

    • Morsian 33v.

      Ihmettelen suuresti, mihin ihmeen häävalmisteluun tarvitaan kaasoa ja sulhasta yhtäaikaa?? Kaasot valmistelevat keskenään morsiamen kanssa ja sulhanen bestmaninsa kanssa. Ehkä pidetään koko poppoolla yhteispalaveri siitä, miten hääpäivä menee. Ei muuta. Miksi te sulhasen kanssa tapailitte häävalmisteluiden merkeissä kahdestaan? Ettekö olleet tavanneet ennestään, kun lempi näin yhtäkkiä roihahti? Outo juttu kaikenkaikkiaan. Itse en kestäisi enää elää moisen jälkeen morsiamena. Mutta te ehkä olettekin nuorempia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5152
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4597
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1362
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1330
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      19
      991
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      865
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      823
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      789
    Aihe