Pian on puoli vuotta kulunut siitä kun Michael menehtyi... Miksi se tuntuu niin uskomattomalta? Puoli vuotta? Sehän on IKUISUUS! Mihin aika on oikein kulunut? Eihän siitä niin kauan voi olla, kun Michaelista vielä uutisoitiin kaiken maailman juoruja... Tai sitten se tuntuu niin lyhyeltä ajalta? Aika kuluu, aika kuluu...
Miksiköhän määkin tän viestin lähetin? En tiedä, kai se yhä vain tuntuu niin käsittämättömältä, vaikka pahin vaihe on tietenkin mennyt jo aikoja sitten ohi.
Puoli vuotta...
Kohta puoli vuotta kulunut...
4
364
Vastaukset
- moonwalker 2009
No näinhän se aika tosiaan kuluu. itestkin tuntuu tosi oudolta nyt kun rupesin miettimään. outoa .
- 17+19
Aika aavemaista, itsekin just tänään (tai itseasiassa eilen, kun katsoo tätä kirjoittamisaikaa...) ajattelin tota samaa! :O Oikeesti siis, puoli vuotta, toistelin sitä itekseni kun olin treeneissä. Keskittyminen vähän herpaantu. Oon kans päässy yli pahimmasta, mut ei sitä silti hyväksyä voi. Mike oli mulle esikuvana liki kymmenen vuotta, ja sit yhtäkkiä se kuoleekin. Ei olekaan enään.
Mutta Miken musiikki elää ja siten elää henkilö itsekin :) - fani vuodesta 2008
Minä en ole päässyt vieläkään yli, ja siksi varmaankin uskon että Michael on elossa. Tai siis en mä varma ole tietty, mutta tää on vaan niin mysteeri että en voi uskoa Michaelin kuolleen.
Joo tää mun viesti meni ihan asian vierestä mut joka tapauksessa. - huhhhuh
niin, puoli vuotta. vaikka ajattelisi et aika kuluu matelemalla kun suree vain koko ajan ja miettii mitä on menetetty. mutta silti aika on mennyt todella nopeasti. kaikki on vain mennyt niiin nopeasti. muistan kesäloman ihan kuin se olisi ollut vasta eile :o
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14414417Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va406033SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1645617Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124417HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.574235"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213670Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot182159