Abreu akustiikassa

Eipä oikein sytyttäny, ja soittivat aivan älyttömän tarpeettoman lujaa, vieläki pää turrana. Ei ymmärrä tuommosta volumen käyttöä konserttisalissa, meni nautinto koko hommasta ainaski meillä heti eka biisin aikana. Pakkoko se on niin kovaa.....?
3211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ulkopuolella mielellään peltorit päässä, niin ei ois häirinny

Äänestä

"Ellei soittotaitoa ole riittävästi, se korvataan volyymilla"

En tiedä, olliko em. konsertissa kysymys tästä, koska en ollut paikalla.

Äänestä
  • "Ellei soittotaitoa ole riittävästi, se korvataan volyymilla"

    Tuo väkisinkin mieleen yhtyeen nimeltä Motörhead... Desibelitasojen perusteella täysin soittotaidottomia jätkiä. Ja onhan Anna Abreulla ja Lemmylla kummallakin aika pitkä tukka.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pettynyt+ kirjoitti:

Eipä oikein sytyttäny, ja soittivat aivan älyttömän tarpeettoman lujaa, vieläki pää turrana. Ei ymmärrä tuommosta volumen käyttöä konserttisalissa, meni nautinto koko hommasta ainaski meillä heti eka biisin aikana. Pakkoko se on niin kovaa.....?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu