Apua CD-luukku ei aukea...

Kannettvan sisässä on CD eikä napista luukku aukea. Onko olemassa jossain koneen asetuksissa kohta josta ohjelmallisesti saa luukun aukeamaan? Windows XP käytössä. Etukäteen kiitos jos joku osaa auttaa asiassa.
4187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

pieni reikä josta saa paperiklemmarilla sen luukun auki.

Äänestä

klikkaa oma tietokone-kansiossa sitä cd-aseman ikonia hiiren oikealla ja 'eject' tai mitä sitten se suomeksi onkaan. Jos ei aukea niin klemmarilla reikään.

Äänestä
  • Tuos pieni reikä on ratkaisu mistä jo neuvottiin, se on siinä asemassa tökkää siihen.

    Äänestä

  • Hernerokkashow kirjoitti:

    Tuos pieni reikä on ratkaisu mistä jo neuvottiin, se on siinä asemassa tökkää siihen.

    Mutta kato nyt sitten ihmeessä että se levy ei pyöri sielä sisällä silloin kun manuaalisesti avaat sen lukon sillä klemmarilla :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuaapua kirjoitti:

Kannettvan sisässä on CD eikä napista luukku aukea. Onko olemassa jossain koneen asetuksissa kohta josta ohjelmallisesti saa luukun aukeamaan? Windows XP käytössä. Etukäteen kiitos jos joku osaa auttaa asiassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu