Voiko Hermes vielä nousta?

Hävisivät Ahmoilla tänään 3-5, menikö saumat nousuun jo vai jatkuuko pelit joulun jälkeen karsinnoissa silti?
2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hermes jatkaa nousukarsinnoissa, koska sunnuntaisen IPK vs Ahmat pelin lopputuloksesta riippumatta kumpikin ei voi olla Hermeksen edellä. Hermes varmuudella kolmen joukkueen sarjan kakkosena karsintoihin.

Eli joulun jälkeen mm. Jeppistä vastaan Suomisarjan karsintoja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


po23s kirjoitti:

Hävisivät Ahmoilla tänään 3-5, menikö saumat nousuun jo vai jatkuuko pelit joulun jälkeen karsinnoissa silti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu