Sudet pitäisi!

Suden vihaaja

Sudet pitäisi kaikki tappaa suku puuton partaalle ne syö koira porot ihmiset!!!! kohta ne elää kaupungeissa!

3

659

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JuppiHippiPunkkari..

      kun ne ei tule tänne helsinkiin eikä meidän mokille eikä syö MINUN koiraa niin susia saa tulla paljon ja arvioisin että suomessa pitäisi olla noin 10 000 sutta koska hirveä ei saisi metsästää koska sudelle pitää riittää ruokaa ja mä en tykkää metsästyksestä ja ampumisesta eikä yksikään minun hippikaveri syö lihaa siis kukaan ei syö.
      Armeija voisi loukuttaa helsinkiin tulleet sudet ja siirtää muualle suomeen vaikka tampereelle koska me emme tykkää tamperelaisista. Tosin armeija pitää lakkauttaa koska olen aseista kieltäytyjä eikä suomea uhkaa kukaan. Voisi vaikka venäjän armeija antaa virka apua ja poistaa kaupunki sudet loukuilla kunhan eivät vie venäjälle.
      Niin ja kun aseet onneksi kielletään niin täältä loppuu väkivalta ja henkirikokset kokonaan kun kaikki johtuu vain aseista.

    • Metsäkansa..

      maailmalla metsän eläimet elää rinta rinnan ihmisen kanssa kuten ennekin ja suomikin joka on tämmöinen lumen maa ei hyväksy mitään elämää .Miten kanadassa ja muulla ..ihminen ymmärtää antaa luonnolle tilaa.Luonnon oma kierto kulku.
      Jokaisella elämällä on täällä tarkoitus.Tykkään eläimistä ja kierrän sudet kaukaa jos tiedän niitä jossain olevan, näin kunnioitan niiden elämistä.Karhujakin on..olkoon.Ei niitä tavallisesti nää metsissä ne luuraa.Katselin *wellowstonen vuosi..* dokumenttiä..eläimet elää omaa elämäänsä. Muitakin dokkareita tuli ,Ja jos ne ihmisten asumuksille tuli ne vietiin takas metsään..niin pitäs suomessakin tehdä.(Maalla asuu kotipaikalla metsässämme karhu ja sudet hirvet..majavia vasta nyt esiintynyt ja muita eli eläimet lisääntyy kun yhteen aikaan ei näkynyt mitään).

      • vuh vuh

        Jospa määrätään laki joka kieltää rajan ylittämisen venäjän susilta! Alussa voi ilmetä pieniä ongelmia? Eihän ne venättän hukat Suomenlakia osaa lukea ilman kääntäjää. Voi voi.
        Koska susia on vain n.200 kpl., voitaisiin niille myöntää työttömyyskorvaus. Saisivat hakea eväänsä siwasta eikä tarvitsisi murhata päivällistä ja kaikki olisivat tyytyväisiä.

        Metsästyskoiria koulutetaan ja kasvatetaan Suomessa suurempia määriä kuin mitä susia on. Huomattavasti suurempia määriä. Ihmisen kimppuun käy vuosittain ja säännöllisesti koira.
        JOKA VUOSI koira raatelee lapsia??????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      178
      6545
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1804
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      999
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      942
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      869
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      242
      851
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe