Yksi kuudesta

3176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pelottaako ?

Äänestä

Wincapitassa taisi olla suhteellisen paljon homoja ja verkostomarkkinoijia. Ainakin sen perusteella mitä Thaimaan suunnalta ollaan kuultu.

Mutta itse kysymykseesi; ei, ei vituta. En ole kateellinen rikollisille ja moraalittomasti saadulle rahalle.

Äänestä

Jonkun rikoksista kiinni jääneen omasta mielestään "busnesmiehen" rikoksella hankkimat rahat?

Kyllähän suomessa jokapäivä hankitaan huume- ja sexikaupalla valtavia rahoja. Pitäisikä meidän olla vitutuksessa heidänkin rikollisella toiminnalla saamistaan voitoista?

Eis eniin mene. Tokihan vituttaa kaikenlainen rikollinen toiminta mutta ei se aiheudu rikollisten rikosvoitoista vaan heidän moraalitommasta toiminnastaan ja sen yhteiskunnalle aiheuttamista turhista kustannuksista.

Ja kuten hyvin tiedät se porhoilusi siellä palmuan alla on päättymässä ihan näillä näppäimillä.

Hannun kirjeestä voit sitten lukea kuinka vauraalta hänestä tällähetkellä tuntuu olla yltäpäältä paskassa.

Muista olla tarkkana siellä vankilassa. Varsinkin saippuan kanssa suihkussa. Muutenkin kannattaa vankilan käytävillä dallatessa katsoa muuallekkin kuin eteenpäin. Isku voi tulla myös takaviistosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Porho palmun alta kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/kotimaa/2009/12/13/wincapitamiljonaareja-oli-vain-kuusi/200925501/12

Onneksi olen yksi näistä kuudesta. Vituttaako homot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu