Outoa toimintaa mmm.

Outoa toimintaa maa-ja metsätalousministeriöltä. Nyt lopetettu hirvien ja peurojen aiheuttama liikennevahinkojen maksu autoilijoille. Eläimet kyllä omistetaan mutta vastuuta elukoista ei kanneta. Pidetään vielä hirvikantoja aivan liian suurina että saadaan vaan rahastaa kaatomaksuina niistäkin rahat herrojen persiisiin. Ja tavallinen autoilija maksaa vahingot omasta pussistaan.
5680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jälleen kerran toimintaa mistä köyhät kärsii. Ihmisen ahneudella ei ole rajaa. Aina tulee heikennyksiä suunnasta jos toisesta. Toisaalta nämä toimet varmaan aiheuttavat lisää hirven salakaatoja kun se hirviö käy niin kalliiksi jos se auton eteen työntyy.

Äänestä
  • Suomessa on niin hyvä maatalousministeri että sieltä ei tule kuin hyviä päätöksiä. Kateelliset kintuillekusijat vain haukkuvat meidän puolueen ministereitä. Koirat haukkuu ja karavaani kulkee.

    Äänestä

  • 200 hehtaaria kirjoitti:

    Suomessa on niin hyvä maatalousministeri että sieltä ei tule kuin hyviä päätöksiä. Kateelliset kintuillekusijat vain haukkuvat meidän puolueen ministereitä. Koirat haukkuu ja karavaani kulkee.

    Sellaiset on päätökset kuin on päätöksentekijätkin.

    Äänestä

Hirven metsästys vapautettava maa-ja metsätalousministeriön holhouksesta ja julistaa vapaaksi riistaksi. Ampuu kuka vaan haluaa niin eiköhän ala hirvikannat pysymään kurissa.

Äänestä
  • Että te ootte tyhmiä!!! Hävetkää!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lihoiksi vaan kirjoitti:

Outoa toimintaa maa-ja metsätalousministeriöltä. Nyt lopetettu hirvien ja peurojen aiheuttama liikennevahinkojen maksu autoilijoille. Eläimet kyllä omistetaan mutta vastuuta elukoista ei kanneta. Pidetään vielä hirvikantoja aivan liian suurina että saadaan vaan rahastaa kaatomaksuina niistäkin rahat herrojen persiisiin. Ja tavallinen autoilija maksaa vahingot omasta pussistaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu