Taisit

sillonkin kaivata jotain exääsi..käyttäydyit niin kummallisesti. Mutta mitäpä se minulle enää kuuluu.
13341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

kuuluvan..no, mutta miksi sitten täällä..kuka sinun pään on noin sekoitttanut, itse olisin hiiren hiljaa, jos ei joku kiinnosta enää...:)

Äänestä

kehen tahansa. Eli siis ei keneltäkään ei kenellekään kirjoitus.

Äänestä
  • minulta. Ja jos tunnistat näin toimineesi niin kysynkin sinulta: Mikä helvetti siinä on ettei voi hoitaa vanhoja asioitaan kuntoon ja selvittää ajatuksiaan ennen kuin siirtyy seuraavaan? Voi jumalauta, että tekis mieli läimiä näitä mulkvisteja.

    Äänestä

  • . kirjoitti:

    minulta. Ja jos tunnistat näin toimineesi niin kysynkin sinulta: Mikä helvetti siinä on ettei voi hoitaa vanhoja asioitaan kuntoon ja selvittää ajatuksiaan ennen kuin siirtyy seuraavaan? Voi jumalauta, että tekis mieli läimiä näitä mulkvisteja.

    tuosta pisteestä enkä aloituksesta yhtään mitään. Eikä se voisi edes olla minulle. Sen kun vain otin kantaa kirjoitukseesi.

    Äänestä

  • tunnista.. kirjoitti:

    tuosta pisteestä enkä aloituksesta yhtään mitään. Eikä se voisi edes olla minulle. Sen kun vain otin kantaa kirjoitukseesi.

    otteleppa kantaa jossain muualla.

    Äänestä

  • . kirjoitti:

    otteleppa kantaa jossain muualla.

    vaikka joka ikisessä ketjussa jos siltä tuntuu. Sinä et voi sitä määrätä. Aika jännä juttu et esiinnyt täällä välillä miehenä ja välillä naisena. Siis ihan tuon nimimerkkis perusteella..

    Äänestä

  • tunnista.. kirjoitti:

    tuosta pisteestä enkä aloituksesta yhtään mitään. Eikä se voisi edes olla minulle. Sen kun vain otin kantaa kirjoitukseesi.

    Joskus olen käyttänyt sen kummemmin miettimättä kanssa pistettä.
    Tykkään susta ( tai siis hänestä ) tiedät sen!

    Äänestä

  • toinen . kirjoitti:

    Joskus olen käyttänyt sen kummemmin miettimättä kanssa pistettä.
    Tykkään susta ( tai siis hänestä ) tiedät sen!

    tiedän ja tunnen.. Minäkin tykkään sinusta (tai siis hänestä).. :)

    Äänestä

  • jotenkin.. kirjoitti:

    tiedän ja tunnen.. Minäkin tykkään sinusta (tai siis hänestä).. :)

    pahalla et toistin sanojasi.. En tehnyt sitä ilkeyksissäni..

    Äänestä

  • Älä ota tuota.. kirjoitti:

    pahalla et toistin sanojasi.. En tehnyt sitä ilkeyksissäni..

    Menen nyt taas vähän hommailemaan. :)

    Äänestä

Pahoillani olen etten tajunnut jo aijemmin, ennenkuin me aloitimme seurustelemaan, minun oli hyvä olla kanssasi ... mutta kuitenkin jossain vaiheessa huomasin että kaipasin jotain muutakin ... mm. myös ex:ni.

Olin todella ahdistuneen oloinen, sisälläni tunnnemyrsky , en uskaltanut sinulle kertoa heti , mietin jopa liian pitkään kuinka kertoisin sinulle ... Anteeksi .

Siinä se todellinen syy miksi halusin erota sinusta, en halunnut enempää loukata, olen pahoillani etten tajunnut aijemmin , ettei tunteeni ex:ää kohtaan olleetkaan kaikesta huolimatta kuoleet.

Nyt kun elän yksin... tunnen tavallani kaipuuta siihen mitä meillä kahdella oli yhdessä, mutta silti se ei ole sellaista rakkautta, jota toivosin olevan kahden aikuisen kesken, enemmänkin sellaista ystävyyttä ja lämpöistä tunnetta...hellyyden kaipuutako se lienen... usko tai älä mutta usein olet mielessäni ollut.

Koetan elää päivän kerrallaan, nauttia elämän pienistä asioista ja selviytyä kaikesta "tuskasta"...
en halunnut, enkä halua loukata ja satuttaa ketään.

Olen todella pahoillani, toivon että pystyt antamaan anteeksi ja ettet muistele pahalla, uskon että sinä löydät elämääsi , juuri sen sinulle oikean naisen.


Ystäväsi tahtoisin olla ja kiittää kaikesta , olet lämmin ja ihana ihminen, hellä ja hyvä isä sekä puoliso jollekin.

Kaikkea hyvää sinulle "nallukka".
Ystävän halaus ja joulun odotusta sinulle sinne lämpöiseen tupaasi.
Kerro myös rakkaita terkkuja halitusten kera ... tiedät kenelle;) *

Äänestä
  • Älä höpötä....menen hetkeksi..pitää olla kuskina:)

    Äänestä

  • toivottavasti kohde löytää sen täältä. Ei vaan ollut mulle, koska viestini meni miehelle. Naisethan harvemmin tällaista harrastaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


. kirjoitti:

sillonkin kaivata jotain exääsi..käyttäydyit niin kummallisesti. Mutta mitäpä se minulle enää kuuluu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu