Pilkillä voi saada jopa joulukinkun

Kinkkupilkki

Kuinka pilkillä voi saada joulukinkun?

Pirkkalan Kalastusseura ry ja Lions-Club Tampere-Härmälä järjestää jo perinteeksi muodostuvat KINKKUPILKKI-pilkkikilpailut Pirkkalan Vähäjärvellä ensi sunnuntaina 18.12.2005 klo 9.-13.00.


Tämän kilpailun tarkoituksena on katkaista joulukiire hermoja säästävällä tavalla luonnon helmassa nauttien. Mahdollisten joulukalojen lisäksi onnekas tai taitava pilkkijä saa joululohen lisäksi vieläpä joulukinkunkin kotiin vietäväksi. Pilkkiminen on yksiparhaimmista tavoista katkaista stressi, koska pilkitessä ajatukset saavat lentää vapaasti, eikä määräaikaisessa kilpailussa voi olla kiire yhtään minnekään.


KINKKUPILKKI, AVOIMET PILKKIKISAT PIRKKALAN VÄHÄJÄRVELLÄ SU 20.12. KLO 9.-13.00*. *Ilmoittautuminen alk. 8.30 urheilukentän huoltohallilla.

Sarjat ja osanottomaksut: Miehet 7 €, naiset 7 €, nuoret 13-18 vuotiaat 4 € ja lapset alle 13 vuotiaat 0 €eli ilmaiseksi.

Suurimman kokonaissaaliin* *(kaikkien kalojen yhteispaino) saanut voittaa JOULUKINKUN!

JOULULOHEN saanti on myös mahdollista. Järveen on istutettu ennen kisaa kirjolohia.


Luonnollisesti mittaamme jään juuri ennen kilpailua ja tästä syystä tälläkin kilpailulla on alkutalven pilkkikisojen tapaan JÄÄVARAUS.

5

543

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pilkkikinkku

      Ilman muuta tuonne mennään.
      Kukaan ei usko, kun mä sanon saaneeni pilkillä kinkun.

    • painovihre

      Sunnuntai on 20 päivä

    • Näin on

      Sunnuntai on 20.12

      • Painovihre

        20.12.2009 on tuo kinkkupilkkikisa.


      • Aika hyvin
        Painovihre kirjoitti:

        20.12.2009 on tuo kinkkupilkkikisa.

        Viimeksi ne jakoi 3 kinkkua, yksi joka sarjassa.
        Lasten sarjassa jokainen osallistuja sai palkinnon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      87
      2049
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1323
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      136
      993
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      214
      933
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      81
      827
    6. 95
      813
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      724
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      73
      691
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      51
      690
    10. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      69
      621
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      601
    13. 42
      568
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    17. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      449
    18. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      444
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe