Jäsenet huomio!

Kuten varmaan olette kuulleet niin Hannu on vapautunut. Hannu tarjoaa jäsenille (ei vasikoille) glökiä ja piparkakkuja Tampereen Tammelantorilla tänään klo 20.00. Rahansa menettäneille Hannu jakaa riihikuivana sijoitukset takaisin. Samalla pidetään palaveri mitä vasikoiden kanssa tehdään. Korvaukseksi tästä kurjasta ja epätietoisesta ajasta Hannu maksaa kaikille jäsenille (ei vasikoille) loman Bahamalle jonne lähdemme 1.2.2010. Ilmoittautua Tammelantotin tapaamiseen voi tehdä tähän viestiketjuun. Ilmoitathan myös kärsimäsi tappion summan jotta H.K osaa ottaa sopivan summan rahaa mukaan.

Jäsenpalvelu / Tiina
7499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

KUULEMMA HANNU lupasi että kaikki uskolliset pääsevät Panamaan Ana Anakonda Mirandan rakenuttamaan WIF säätiön rahasäiliöön uimaan Roope Ankkamaisesti rahameressä. Tosin WIF säätiön meri on 400% suurempi. Uimataidottomille on käytössä moottoriveneitä rahamereen tutstumiseksi.

Äänestä
  • jo hoidossa. Panamaan siirrymme rentoutumisen jälkeen 15.2.2010. Panamassa tutustumme uudelleen koodattuun robbottiin joka vartioi WIF säätiön rahasäiliötä.Helmikuu tulee olemaan jäsenien voitonjuhla aikaa.

    Äänestä

  • Siksi on hyvä etukäteen varautua pienimuotoisiin jonoihin. Rahasäiliöön voidaan turvallisesti ottaa vain 5.000 kylpijää kerrallaan. Koska Panaman aurinko on meille pohjoismaalaisille kovin polttava ja jonotus joudutaan turvasyistä suorittamaan säiliön ulkopuolella, on hyvä ottaa ikioma foliohattu mukaan. Sitähän ei tunnetusti läpäise edes laasersäteellä ammutut totuuden hiukkasetkaan. Samalla voimme mukavasti kommunikoida keskenämme foliohattujen automaattisesti muodostamassa virtualiverkossa telepaattisesti. Ei pääse ulkopuoliset vakoilijat sitten vahingossakaan selville AUTOMAATTI vaihteen kehitystilanteesta. Säiliön sisällä voi rauhasa ottaa foliohatun pois. Uidessahan se olisi vähän hassukin.

    Äänestä

  • Vierailumme Panaman kauniissa pääkaupungissa, sekä ikimuistoinen uintiretkemme omassa rahasäiliössämme Ana Anakonda Mirandan opastuksella, tulee painumaan kaikille 400% varmasti rakkaimpien muistojen joukkoon.

    Muistakaa noudattaa pukeutumisesta ja foliohatun käytöstä ketjussa myöhemmin annettavia ohjeita.

    Rahaa sitten reilusti mukaan. Panamassa voi panostaa ilman Moneybookersin aiheuttamaa viivettä suoraan RUBLUUTIN persukseen.
    Ohjelman antamien vihjeiden osumatarkkuus paranee keskimäärin 728% koska "suorapanostuksessa" ei synny kansainvälisillä markkinoilla kammoksuttua viivettä lainkaan.

    Ja näin se menee kohti täydellistä suoritusta:

    Rahat kouraan, koura RUBLUN perseeseen ja se on siinä. Ei edes tuhannesosa sekunnin viivettä.
    Ja välittömästi Hande ja RUBLU kiittävät. Molemmilla ahne kusettajan kiilto silmissä ja muikea huijarin hymy suupielissä.

    Joten korostan vielä että älkää välittäkö MUROJEN mustamaalauksesta, vaan varatkaa rohkeasti lippunne ikimuistoiselle sijoitus- ja uintireissullemme Panamaan!

    Kohta rahasäiliön ovi aukeaa ja mattimyöhäiset jäävät matkasta.

    Ps,
    Muistakaa että rahasäiliössä on runsaasti moottoriveneitä uimataidottomien käyttöön, jotta WIF säätiön (siis meidän) ikiomaan miltei rannattomaan rahamereen voi mukavasti tutustua vaikka ei osaisikaan uida. (Hande aina ajattelee kaikkia).


    Rakkain terveisin

    Haanukas ja Rubluutti

    Äänestä

Eikö täällä pitäisi olla viestimyrsky kun Hande on vapautettu ja voidaan laulaa vanhaa CapitaViisua;

HAPPY DAYS ARE HERE AGAIN....

Taitavat kaikki olla pynttäytymässä parhaimpiinsa Tammelan torin iltatilaisuutta varten.

Kirjoitellaan ja juhlitaan sitten huomenna muidenkin kun oman väen kanssa. Niin se vissiin on. Eihän se voi muuten näin suurena ilonpäivänä olla.

Ja kohta muutena aukee 400% varmuudella kun Hande saa AUTOMAATTIVAIHTEEN sisään ForexSignals ohjelmaan niin se tahkoaa rahaa silloinkin kun valuuttakauppa on suljettuna.

AUTOMAATTI Drive asentoon ja sitten kolmeasataa uuteen kusetukseen. Siitä se lähtee.....

Äänestä
  • Hannu on jälleen raottanut lompakkonsa nyörejä meidän hyväksemme ja Tammelantorille on hankittu itse LENINGRAD COWBOYS ja puna armeijan kuoro. Klo. 20.00 konsertti alkaa yhteislaululla Those werethe days. Muistin virkistykseksi Hannu pyysi laittamaan tämän meitä kaikkia koskettavan kertosäkeen jo tänne.

    Those were the days my friend
    We thought they'd never end
    We'd sing and dance forever and a day
    We'd live the life we chose
    We'd fight and never lose
    For we were young and sure to have our way
    La la la la la la
    La la la la la la
    Those were the days
    Oh yes those were the days

    Konsertin jälkeen alkaa riikuivan jako.

    Äänestä

  • Ei voi jauhaa paskaa ja keksiä mitä mielikuviteksellisempia ja mielettömämpiä teorioita salaliitoista, poliiseista, rahasuvuista, kidutuksista ym.

    Nyt Hande vain puhumaan ja pitämään se Ruotsissa estetty tunnin esitys valuuttakaupasta. Sittenhän kaikki on selvää.
    Pelkkä kusetus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ylläpito / Tiina kirjoitti:

Kuten varmaan olette kuulleet niin Hannu on vapautunut. Hannu tarjoaa jäsenille (ei vasikoille) glökiä ja piparkakkuja Tampereen Tammelantorilla tänään klo 20.00. Rahansa menettäneille Hannu jakaa riihikuivana sijoitukset takaisin. Samalla pidetään palaveri mitä vasikoiden kanssa tehdään. Korvaukseksi tästä kurjasta ja epätietoisesta ajasta Hannu maksaa kaikille jäsenille (ei vasikoille) loman Bahamalle jonne lähdemme 1.2.2010. Ilmoittautua Tammelantotin tapaamiseen voi tehdä tähän viestiketjuun. Ilmoitathan myös kärsimäsi tappion summan jotta H.K osaa ottaa sopivan summan rahaa mukaan.

Jäsenpalvelu / Tiina

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu