Kesäkuu sb

nimimerkkionjovaratt

Mitenköhän mahtaa kelit olla kesäkuun alussa? Kaveriporukalla tarkotus lähtee niin onkohan sillon jo lämmintä ja mahtaakohan sadella?

4

633

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • i can't wait

      ois kans kiva tietää millast säätä siihe aikaa yleensä on. Me ollaa lähös 8.6 ja kaks viikkoa ollaan

      • minäminä83

        Me oltiin viime vuonna kesäkuun eka viikko Bulgariassa. Päivisin kyllä tarkeni hyvin kun aurinko paistoi, mutta iltaisin sai vetää pitkähihaisen ja farkut päälle. Ei mikään kovin lämmin ollut eli en itse enää mene siihen aikoihin. Toivottavasti säät ovat tänä vuonna hyvät siihen aikoihin. :)


      • nimimerkkionjovaratt
        minäminä83 kirjoitti:

        Me oltiin viime vuonna kesäkuun eka viikko Bulgariassa. Päivisin kyllä tarkeni hyvin kun aurinko paistoi, mutta iltaisin sai vetää pitkähihaisen ja farkut päälle. Ei mikään kovin lämmin ollut eli en itse enää mene siihen aikoihin. Toivottavasti säät ovat tänä vuonna hyvät siihen aikoihin. :)

        Ite olin viimeks tuolla 2007 elokuussa niin siks utelin kesäkuun kelejä. Toivottavasti säät olis hyvät kun matkakin tuli varattuu jo


      • lomailija
        nimimerkkionjovaratt kirjoitti:

        Ite olin viimeks tuolla 2007 elokuussa niin siks utelin kesäkuun kelejä. Toivottavasti säät olis hyvät kun matkakin tuli varattuu jo

        Ihan on tuurista kiinni. Olemme olleet jo kolme kertaa kesäkuun alussa. Kahdella ekalla kerralla oli päivät ja illat lämpimiä, mutta viime kerralla illat viileitä ja tuulisia. Toivottavasti tämän vuoden kesäkuussa riittää taas lämmintä. Viime vuonna oli kunnon ukkosmyrskykin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      153
      3470
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      2996
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      71
      2475
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2369
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      56
      2295
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      17
      2247
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2245
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      151
      2169
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      32
      1652
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1646
    Aihe