Käräytänkö Venäläisen?

Kuinka kauan Suomessa asuva Venäläinen saa pitää autoaan Venäjän rekisterissä?
Aikoinaan on ollut puoli vuotta jonka jälkeen on pitänyt rekisteröidä Suomeen. Mitenkähän nykyään.
On nimittäin muutama tapaus tiedossa jossa tuo puoli vuotta on ylittynyt reilustikin.
121060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos se ei ole mitään pahaa tehnyt, niin anna olla! Mitä niitä nyt turhaa vainoamaa.

Äänestä

Silloin kun me muutimme suomeen venäjältä ihmiset keksivät mitä ihmeellisimpiä syitä jotta meidät saataisiin syytteeseen!! En tiedä häiritsikö uusi Audi paihassa vai mikä.

Äänestä
  • häiritsee se kieli, haju ja käytöstavat. oli sitte pihalla lada tai audi, oishan sielä teilläkin tilaa asua oman rakentamanne kulttuurin ympärillä.

    Äänestä

  • päätit sitte suomee tulla elämää suomalaiste rahoilla

    Äänestä

  • vituttaaa kirjoitti:

    päätit sitte suomee tulla elämää suomalaiste rahoilla

    ois sille rahalle kyllä muutakin käyttöä kun elättää venäläisiä/maahamuuttajia.

    Äänestä

  • . kirjoitti:

    ois sille rahalle kyllä muutakin käyttöä kun elättää venäläisiä/maahamuuttajia.

    astrid thooorsiaha täst järjestelmäst voi syyttää ja kaikkia muita niitä kusipäitä mitkä siel edustus talol istuu..ja kuka ne on valinnu: kansalaiset. ni kannattasko ens vaaleis sinne laittaa niit perus suomalaisia enemmi ku kokomuusta ja keskustaa jne.. ???!!!

    Äänestä

kuuliainen kansalainen....totta helvetissä kärtsäät sen..ne on täysiä mulkkuja ja luuleevat että
omistaavat koko euroopan..

Äänestä

Käräytä ihmeessä! Ei niillä mitään erioikeuksia pidä olla.

Äänestä

Mikset ole jo käräyttänyt. Hopi hopi, tee se.

Äänestä

Itse kyllä olen käräytellyt venäläisiä kaikesta mikä aihetta antaa. Kerran soitin polliisit kutosella kun venäläinen ajeli niin hurjaa ylinopeutta niin hätäkeskuksessa sanoi että heillä on ratsia siinä vähän matkan päässä.
Myöhemmin kuulin polismies ystävältä että oli ollutkin kännissä tuo rusakko.

Sitte olen kaupoissa ollessani oikein vähän niinku kyttäillyt mitä ne siellä touhuaa ja kertonut kyllä myyjälle jokaisesta napostellusta irtokarkista tai taskuun menneistä tupakka-askeista. Niiltähän lähtee viisumi jos jää varkaudesta kiinni. HAHHAH!

Äänestä
  • Hyvin tehty!

    Äänestä

  • Mieki teen tätä, suomalaisilla toki myös, mutta myös venäläisistä silloin kun tilaisuus. Kun opettelee pysäköintisäännökset ja roskaamispykälät tarkaan niin niillä saa sakotettua montaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kilpi Kyttääjä kirjoitti:

Kuinka kauan Suomessa asuva Venäläinen saa pitää autoaan Venäjän rekisterissä?
Aikoinaan on ollut puoli vuotta jonka jälkeen on pitänyt rekisteröidä Suomeen. Mitenkähän nykyään.
On nimittäin muutama tapaus tiedossa jossa tuo puoli vuotta on ylittynyt reilustikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu