Täkäläisiä sikaloita

ei päässyt aktivistien videoille. Asiat kunnossa vai ei ole tutkittu ?
Aika karseita kuvia etelä- ja länsiosista :
http://sikatehtaat.fi/sikalat
2186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kolmellakymmenellä sikatilalla vierailivat etelässä ja saivat kaikista videomateria, joka viittaa piittaamat- tomuuten sikojen hyvin voinnin osalta. Eikö tuosta jo maatalousministeri pysty tekemään johtopäätöksiä
sen sijaan, että yrittää väittää asioiden olevan kunnossa.
Miten hän osaa selittää sen sattuman, että eläinsuojelijat osasivat mennä juuri noille tiloille, mistä
puutteita löytyi. No kansa ei ole niin tyhmää, etteikö se osaisi tehdä johtopäätöksiä kepulaisesta
politiikasta ministeri Anttilan asenteet mukaan lukien.
Eivät myöskään pohjoisen sikatilalliset ole sen puhtaampia pulmusia. Tiedän, että videomateriaalia on
jo olemassa. Sitä ei kuitenkaan tuoda ilmi periaatteella, ettei kaikkia valttikortteja kannata paljastaa yhdellä kertaa.

Äänestä
  • Joku tukiaispelle Hämeessä on saanut vain 420 euron sakot, kun hänen tilaltaan löytyi 62 kuollutta
    sikaa. Maatalousministeri Sirkka-Liisa Anttila ei ollut halunnut kommnetoida asiaa. Jutusta kertoo
    laajemmin nimim. Itu-niska tuolla yleistä pohjois-pohjanmaalta palstalla. Mitä sanoo todennäköisyys-
    laskelmat sikatilojen menosta suomessa ? Eläinsuojelijat kävivät videoimassa 32 eri tilalla ja kaikista
    löytyi heidän mielestään huomauttamista. Evira on tarkastanut nuo kaikki ja löytänyt huomautettavaa
    joka toiselta tilalta. Mihin Evira on riman asettanut, ratkaisee paljon, mutta vaikka joka toinenkin olisi
    totta on se järkyttävän paljon. Joulu tulee, mutta ei maistu kinkku ei !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä kinkku kirjoitti:

ei päässyt aktivistien videoille. Asiat kunnossa vai ei ole tutkittu ?
Aika karseita kuvia etelä- ja länsiosista :
http://sikatehtaat.fi/sikalat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu