Kovat vieroitusoireet

Linux pelaa ja toimii, mutta.......................

...On kovat vieroitusoireet, jos ei lääkettä löydy tai jotain hoitoa niin pakko asentaa Windows Vista takaisin, sietämätöntä tuskaa, AAAAARGH
2152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kun ei tarvitse säätää virusturvaa ja palomuuria, ei eheytystä eikä rekisterin putsausta. Aikaa säästyy sen verran että siitä tulee vieroitusoireita. Yritä kestää, kyllä se pian helpottaa.

Äänestä
  • Käy vaikka lenkillä ja yritä tottua ajatukseen että se örkintorjunta ei ole tietokoneen päätehtävä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Penan kaveri kirjoitti:

Linux pelaa ja toimii, mutta.......................

...On kovat vieroitusoireet, jos ei lääkettä löydy tai jotain hoitoa niin pakko asentaa Windows Vista takaisin, sietämätöntä tuskaa, AAAAARGH

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu