Onko muilla raskaana olevilla paljon tullu ns.hormooninäppylöitä? Ittelläni on joka paikka täynnä,kasvot,kaula,rinta yms. Auttaako noihin mikään vai pitääkö olla tämmönen näppyläinen ja kärsiä?
:(
:(
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mulla oli alkuraskaudessa ihan sikana rintakehässä ja rintojen välissä pikkunäppyä ja isoa molluskaakin. Sitten tuli naama täyteen näppyä.Oli tosi ällöä, eikä oikein mikään muu kun aika auttanut. Keskivaiheilla iho koheni kummasti ja nyt lopussa taas pukkaa näppyä naamariin.Kyllä se siitä.
Joo,niin arvelinki,että eipä siihen auta varmasti mikään,tosi tympeä juttu,täytynee vain sitte olla näppyläinen :/
En ole kuullutkaan tälläisistä näppylöistä.. voiko niitä tulla missä vaiheessa vain? Itse olen nyt vk 32 ja alusta asti iho ja hiukset ollut todella hyvässä kunnossa. Ei finnin finniä ole tullut ja hiukset tuntuu todella terveiltä.
Joo täällä kans...mulla vaan selkään tullut sellaisia :| Ai ne on jotain hormooni näppylöitä? Onneksi ei kovin ällöjä vielä mutta silti ärsyttäviä.
No luulen,että ne on hormooninäppylöitä kun heti raskauduttuani näppylät tulivat. Jotku ovat ihan finnin näkösiä mut tosi pieniä punasia suurin osa. Kaikillehan näitä ei tietenkään tule.
Niin ja hiukset rasvottuu tosi nopeesti kans tässä raskaudessa.
Viime raskaudessa ei näppyjä ollut ja hiuksetkin oli hyvinvoivat.
kyllä ne on hormonaalisia.Akneakin on ihan vaan hormonaalista.