Oltiin perheen kanssa katsomassa Provinssin ravintolashow Revanssia lauantaina kun oli näiden viimeinen esitys. Piti mennä aikaisemminki katsoo mut eipä sit ehditty niinpä nyt vasta mentiin. Oli kyllä rahanarvoinen esitys, esiintyjät laitto kaikkensa ja sai nauraa, erityisesti Anita Hirvosen ja Lampun hengen suoritukset olivat hyviä. Harmi että ensi vuoden ravintolashown on vielä vuosi aikaa!!! Sitä odotellessa! Kiitoksia esiintyjille!
Revanssi
takarivin mies
7455
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
en kyllä muista mitään koko illasta. pikkujoulut sotki koko jutun. kerro oleellinen. kiitos etukäteen.
olen kyllä sitä mieltä, että pitäisivät sitten vaikka jonain päivinä muutaman näytöksen(nyt jo niiden päivien lisäksi, joina on 2 näytöstä) mieluumminkuin ottavat tuvan "liian" täyteen. Itse olin paikalla eräs viikonpäiväilta ja jouduin istumaan perimmäiseen vessojenpuoleiseen takariviin, josta en nähnyt kyllä yhtään mitään..:( esitykset ovat yleensä olleet kivoja, mutta istumapaikka pilasi aivan kaiken, kun en nähnyt edes koko lavaa enkä kaikkia esiintyjiä. ei ollut hinnan arvoista näin.
Joo ahneita ovat!! Sama juttu Rikalanmäellä
En tiedä olitko se juuri sinä, tonttu-tärpätti, joka pulisit kavereittesi kanssa lähes koko näytöksen ajan häiriten esitystä katsomaan tulleita. En tiedä osuinko ainoaan näytökseen jossa oli ylimääräistä älämölöa sen verran että osa jutuista meni ohi kun ei kuullut, välillä tuntui kuitenkin siltä että kilpailit äänen toiston kanssa. Äänentoistossa ei mitään vikaa, kuulosti hyvältä. Voimakkuus ok, jos lujempaa niin löytyy varmaan henkilöitä joille se ei sitten kelpaa. Vinkkinä tulevaisuutta ajatellen, voisi henkilökunta seurata ympäristöä tarkempana ja huomauttaa ylimääräisestä häiritsevästä jutustelusta ensin ja ellei asia mene perille niin sitten ohjata "häiriköt" yläkertaan.
Tuskin se minä olin..olin jo niin huonossa kunnossa, että pelkästään nuokuin..
oliskohan parempi niin että teatteri olis teatterissa ja ravintola pidetään ravintolana.
Ei tarvitsisi kuunnella juoppojen mölinää
Niin teatteri esitys oli ravintolassa ennen varsinaisen ravintolan avautumista. Kuka käskee vetää pohjaa niin paljon että on täynnä ... Firmamme pikkujoulut alkoivat teatteriesityksellä ja sen jälkeen siirryimme syömään yläkertaan ja viettämään muutenkin iltaa. Mikä sen kivempaa. Ei tarvinnut vaihtaa paikkaa. Live orkesteri soittamassa tanssittavaa musiikkia. Aivan loisto meininki.