Harvoin sairastan, mutta tänään tapasin aivan ihanan röntgenhoitajan Porin Terveystalossa. Teki hommansa, oli ystävällinen ja jätti hyvän maun mieleen.
Hoitajia usein moititaan, mutta minä ylistän.
Miellyttävä hoitaja Porissa
6
779
Vastaukset
- yksityiset
Yksityislääkäriasemien hoitajat ovat selvästi ystävällisempiä ja miellyttävämpiä kuin julkisen sektorin hoitajat. Julkisen sektorin ainoa miellyttävä satakuntalainen hoitaja kokemuksistani on keskussairaalan Riitta Stenman. Yksityiseltä puolelta löytyy paljon enemmän ...
- Caligula
"Yksityislääkäriasemien hoitajat ovat selvästi ystävällisempiä ja miellyttävämpiä kuin julkisen sektorin hoitajat. Julkisen sektorin ainoa miellyttävä satakuntalainen hoitaja kokemuksistani on keskussairaalan Riitta Stenman. Yksityiseltä puolelta löytyy paljon enemmän ..."
Minulla on täysin päinvastaisia kokemuksia.
Kunnia julkisille palveluille! Samaa mieltä on Arkkiatri Risto Pelkonen.
- hoideltu-potilas
Röntgenhoitaja on mysö hoidellut minut. Tämä tapahtui Helsingissä Meilahden sairaalassa. Hoitaja täjusi patoutuneet "paineeni" ja auttoi niiden purkamisessa.
Kaikki purkautui sisältäni ja olo tuli paremmaksi. Sitten otettin röntgenkuva ja minut kärrättiin sängyssä takaisin osastolle.
Mahtava kokemus!- epäiljä ,.,
Oletko tosissasi?
- edellinen
epäiljä ,., kirjoitti:
Oletko tosissasi?
Kyllä, olen tosissani!
Kyllä Porin ja Ulvilan alueella on paljon hyviä, miellyttäviä hoitajia. Pappilanlammen Palvelukeskuksessa on pari tosi ihanaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1138085Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4097283Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804554Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294299Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-22953Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032709- 1082486
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332465Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202125Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11997