"Paljon puhuttaneet rokotteiden sivuvaikutukset saavat monet jättämään rokotteen ottamatta. Kuitenkin asiantuntijoiden mukaan epidemian hillitsemisen takia olisi hyvä, että ainakin 70 prosenttia yhteisöstä ottaisi rokotteen. Sotilaslääketieteen Keskus kehottaa varusmiehiäkin ottamaan yhteiskuntavastuuta."
Näin ruotuväessä. Yhteiskunnalle edullisen rokotteen ottamattajättäminen on vastuutonta.
sikarokote hysteria
9
257
Vastaukset
- My Theory..
Ei paljoa auta joku kämänen suomalaisten rokottaminen jos virus mutatoituu esimerkiksi Afrikassa, jossa todellakaan ei ole paljoa rokotettuja.
:D
Antaa kohtalon määrätä mitä meille käy, turha vastustella kun ei se paljoa auta lopulta...Vain tyhmyydellä voi perustella tuollaista väitettä. Mistä sen tietää, muuttuuko se virus siten, että nykyinen rokote ei antaisi suojaa? Ja muuttuko se kuukauden, vai vuoden vai 50 vuoden kuluttua?
- kuuleekin...
ravenlored kirjoitti:
Vain tyhmyydellä voi perustella tuollaista väitettä. Mistä sen tietää, muuttuuko se virus siten, että nykyinen rokote ei antaisi suojaa? Ja muuttuko se kuukauden, vai vuoden vai 50 vuoden kuluttua?
Oikeen THL:n palkkalistoillako suollat tuollaista sontaa?
- ei piikitetty
ravenlored kirjoitti:
Vain tyhmyydellä voi perustella tuollaista väitettä. Mistä sen tietää, muuttuuko se virus siten, että nykyinen rokote ei antaisi suojaa? Ja muuttuko se kuukauden, vai vuoden vai 50 vuoden kuluttua?
että taudin sairastaminen tuo vastustuskyvyn myös muuntuneeseen virukseen, joten rokottamattomat voivat nukkua turvallisin mielin prinsessa Ruususen unta.
on liikenne Suomen ja Afrikan välillä. Paljon todennäköisemmin saat tartunnan marketin kassajonossa, ruuhkabussissa tai apteekissa.
ei piikitetty kirjoitti:
että taudin sairastaminen tuo vastustuskyvyn myös muuntuneeseen virukseen, joten rokottamattomat voivat nukkua turvallisin mielin prinsessa Ruususen unta.
Koska sama tulos saavutetaan rokotteella, miksi kannattaa ottaa riski siitä että saa sen sikalenssun voimakkaana? Lisäksi kumpiko rasittaa enemmän terveydenhuoltojärjestelmää, rokotuskamppanja vai pandemiaan sairastuneiden tuhansien ylimääräästen potilaiden hoitaminen? Lisäksi onhan kyseessä inhimillinen asiakin. Voitte kuvitella että mikä meteli siitä nousisi, jos H1N1 rokotuskamppanjaa ei olisi polkaistu käyntiin, ja influenssa saisi riehua vapaasti? Miten suuri äläkkä siitä nousisi? Suomalainen on siitä jämerä epeli, että mikään ei kelepaa. Lisäksi tässä tapauksessa on vielä sekin etu, että seuraavalla kerralla, seuraavan pandemian yhteydessä yhteiskunnalla on olemassaoleva toimintamalli, jota on tarkennettu muunmuassa nykyisen rokotekamppanjan aikana saaduista kokemuksista.
- cvb cb
tuntemuksistaan, sika..
- 0n0n
muunlaisia, joten aika puolueellista sanoisin. Sitäpaitsi voi keksiä mitä vaan, kun ei niitä tarkisteta, että onko totta.
mikä huru-ukko tuo on? Joillain on käsivarsi ollu pikkusen arka sen jälkeen, muttei kaikilla. Näköjään salaliittoteoreetikko, jonka sivuilla julkaistain vain rokotuksessa ilmenneitä harvinaisia sivuvaikutuksia, lisäksi niidenkin oikeellisuus lienee kyseenalainen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131970Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831514Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1441284Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt961273Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381168- 84908
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu44830Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13797Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138793Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas123763