Lämmintä ja valoisaa jounaikaa

kaikille palstalaisille katsokaa positiivareiden ihanaa joulukalenteria on niin kauniita ja selkeitä kuvia
täällä 15 pakkasta ja niukasti lunta maassa eilen aurinko paistoi niin kauniisti,tuli tunne kohta notkahtaa
kevään puolelle
5319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jo on kevät lähellä.Täällä on pakkasta 16 Helsingissä.Odotan,jos saan kyydin sairaalaan.

Äänestä

sinulle,täällä mittari näkyy juuttuneen pariksi päiväksi -20 huitteisiin,jää nähtäväksi mitä huominen tuo tullessaan ja lunta senverran että jäniksen jäljet näkyy ja lähipäivinä luulen että Banbien jälkiä koira pääsee nuuhkailemaan myöskin pihapiirissäni.

Äänestä
  • tarpeeksi pakkasta täällä

    Äänestä

  • ulli maija kirjoitti:

    tarpeeksi pakkasta täällä

    kohtahan se pakkasukkokin tulee tuolta naapurimaasta Suomeen vai liekö jo tullut?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


in situ kirjoitti:

kaikille palstalaisille katsokaa positiivareiden ihanaa joulukalenteria on niin kauniita ja selkeitä kuvia
täällä 15 pakkasta ja niukasti lunta maassa eilen aurinko paistoi niin kauniisti,tuli tunne kohta notkahtaa
kevään puolelle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu