Varokaa tekemästä 2 vuoden sopimusta DNA:n mokkulasta. Se ei toimi vaikka kenttä on hyvä. Vaikuttaa siltä, että ko. firma on kriminaalien kimpassa.
Lisäksi kännykkään pukkaa maksullisia tekstiviestejä. Asioa korjaantu ku operaattori vaihdettiin.
Lisäksi kännykkään pukkaa maksullisia tekstiviestejä. Asioa korjaantu ku operaattori vaihdettiin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Viestit loppuu ainoastaan numeroa vaihtamalla
mokkulassa on 14päivän tyytyväisyys takuu
että haistappa v...
Viestit loppuu myös jos soittaa aspaan ja pyytää ohjeita niiden lopettamiseen =) oujea.
DNA Mokkula toimii ja nopeasti. Tänäänkin olen lataillut paljon lähes kaksinkertaisella vauhdilla nimellisnopeuteen verrattuna. Reilun vuoden aikana on tosin ollut neljä katkosta tai häiriötä palvelussa, että ei tämä mikään erityisen luotettava ole ollut, vaikka mainostavat että langattomat verkot ovat langallisia luotettavampia.
Juu ei tosiaan kannata tehdä 2 vuoden sopimusta ennen kuin kokeilee että se toimii kunnolla aiotussa paikassa. Itse ostin oman mokkulan ja liittymän otin toistaiseksi. Häviäähän siinä tietysti sen mokkulan hinnan, minulla 140, verrattuna kytkyyn, mutta riski on pienempi. Tosin nykyään monet myyjät kai suostuvat tuohon 14 päivän kokeiluaikaan, joka tosin on aika lyhyt, kun ottaa huomioon että mokkulan toimintakuntoon virittämisessä meni pari kolme päivää.
DNA-mokkula liittymä kytkyllä toiminut 1.5 vuotta moitteetta Keski-Uudellamaalla, kuin myös Pieksämäellä, jossa tulee käytyä joka toinen viikonloppu. Kytkyssä mukana tullut Acerin läppäri toiminut sekin ilman ongelmia 1.5 vuoden ajan. Heinäkuussa 2010 päättyy kytky, mutta jatko on selviö, jos liittymä yhtä ongelmatonta kuin tähänkin asti.
Hki Pukinmäen alueella mokkula jatkuvasti pätkii-
Yhteys modeemiluokkaa.
En suodittele kenelläkään tällä alueella.
4-kertaa hyvistä ssanut toimimattomasta mokkulasta vuoden aikana-