ärtynytsuoli

Esiintyykö teillä, jotka sairastatte tuota ärtynyttä paksunsuolen tulehdusta, kuvottavaa oloa ja närästystä, entä tuleeko "tuskan hiki"kun vatsaa vääntää??
31160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kun mulla vatsa kramppaa oikeen kunnolla niin tekee pahaa ja tulee joskus tuskan hiki... närästystä on joskus harvoin. mulla siis ei ole mitään tulehdusta kaiketi... vaan pelkästään ärtyvä paksusuoli....

Äänestä

kyllä!kaikkiin kohtiin!ei usein tuskan hikeä,mutta joskus!ota maitohappokuuri ja 2pvästä-viikkoon renniekuuri

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedosta kiitollinen kirjoitti:

Esiintyykö teillä, jotka sairastatte tuota ärtynyttä paksunsuolen tulehdusta, kuvottavaa oloa ja närästystä, entä tuleeko "tuskan hiki"kun vatsaa vääntää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu