Lemmikkihöpinää:D

heipä hei 70v toverit! Onko teillä lemmikkejä? jos on niin mikä? ja nimiäkin oisi kiva kuulla!
Minulla on 2alaskanmalamuuttia Lumiikki10 Ruusunen9v
5162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Musta, karhukoiran ja jonkun muun pystykorvaisen risteytys.
Nimi on Apo ja se on mukava, rakas perheenjäsen, vaikkakin pikkuisen itsepäinen niinkuin isäntänsäkin.
Nuori, reipas mieskoira, tulee tammikuussa 4- vuotiaaksi.

Äänestä
  • Rakas muisto minullakin viimeisestä koirastani, joka jo siirtyi vihreille niityille. Kuinka se nojasi päänsä olkaani vasten, katseli silmiin ja ujostelikin.Ihana Roope, lämmin ja uskollinen ystävä. Ja kirmaili kanssani metsälenkillä, liukui kallion rinnettä syvään hankeen, ponnisti upeasti tuuhea häntä kaarella lumessa loikaten.

    Pitäkää hauvelianne hyvänä minunkin puolestani :D

    Äänestä

  • 70 vaki asiakkaat tunne minun Jerryäni. Olen kohta 9v kirjoitellut meidän jokapäiväisiä touhuja ,ja kyllä Jerryn sairaskertomuksetkin on täälä ollut monasti. Hän kun on ollut sellainen "rasavilli" Kääpiösnautseri jolle sattuu ja tapahtuu. Luulinkin että rauhoitusta on tapahunut ,--mitä vielä , tänne on tullut kunnon talvi ja paksu lumipeite,sekös saa Jerrycottonin riemastuun. Ei meinaa nahoissan pysyä ,tykkää lumesta niin tavattomasti. Joskus kyllä meinaa hermot mennä minulta ,sekun on semmonen "päällepärmästi" eikä tingikävelykerroista hituistakaan . Olen tämän 9v käynyt 4 kertaa joka ainut päivä ulkona ,ja päivässä tulee yli 4km . Niin että ei oo liomisesta pelkoa. Aikaisemmin olin kova ulkomailla reissaamaan ,mutta ne on jääny nyt vaain haaveeksi. !0 vuotta sitten jäin eläkkeelle ja poika tykkäs että joku on hankittava äitee kävelyttään.Niin että muunlaista partasankaria mulla ei sitten ookkaan.

    Äänestä

  • ullamirjami kirjoitti:

    70 vaki asiakkaat tunne minun Jerryäni. Olen kohta 9v kirjoitellut meidän jokapäiväisiä touhuja ,ja kyllä Jerryn sairaskertomuksetkin on täälä ollut monasti. Hän kun on ollut sellainen "rasavilli" Kääpiösnautseri jolle sattuu ja tapahtuu. Luulinkin että rauhoitusta on tapahunut ,--mitä vielä , tänne on tullut kunnon talvi ja paksu lumipeite,sekös saa Jerrycottonin riemastuun. Ei meinaa nahoissan pysyä ,tykkää lumesta niin tavattomasti. Joskus kyllä meinaa hermot mennä minulta ,sekun on semmonen "päällepärmästi" eikä tingikävelykerroista hituistakaan . Olen tämän 9v käynyt 4 kertaa joka ainut päivä ulkona ,ja päivässä tulee yli 4km . Niin että ei oo liomisesta pelkoa. Aikaisemmin olin kova ulkomailla reissaamaan ,mutta ne on jääny nyt vaain haaveeksi. !0 vuotta sitten jäin eläkkeelle ja poika tykkäs että joku on hankittava äitee kävelyttään.Niin että muunlaista partasankaria mulla ei sitten ookkaan.

    yleensä ulosmeno on kivaa,mutta nyt Jerry menee piiloon. On vuosisadan pahin lumipyry Tukholmassa.

    Äänestä

  • ullamirjami kirjoitti:

    yleensä ulosmeno on kivaa,mutta nyt Jerry menee piiloon. On vuosisadan pahin lumipyry Tukholmassa.

    tuossa sinun profilissa se on oikein suloinen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pirre* kirjoitti:

heipä hei 70v toverit! Onko teillä lemmikkejä? jos on niin mikä? ja nimiäkin oisi kiva kuulla!
Minulla on 2alaskanmalamuuttia Lumiikki10 Ruusunen9v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu