Lakun check-in kentällä

Voiko ruumaan menevälle matkalaukulle tehdä check-inin pirkkalan lentokentällä vielä ennen lentoa, jos online-checkin matkojen osalta on jo tehty aiemmin? Nyt tuli tilanne, että tarvitsisi sittenkin mukaan yhden isomman laukun, jota en ennen nettichekkausta ollut lisännyt. Ja asiallisia vastauksia kiitos!:)
4353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Valitan. Miksi luulet, että tämmöiseen joku vastaisi epäasiallisesti !

Äänestä
  • Paljonkos sitä lakua pitäisi tsekata sisään kentällä? Aika paljonhan metrilakua kannattaa ottaa mukaan, jos siitä pitää. Niin ja musta makkaraa myös, sopivat sävy sävyyn yhteen. LOL

    Äänestä

  • vastaus sitten kirjoitti:

    Paljonkos sitä lakua pitäisi tsekata sisään kentällä? Aika paljonhan metrilakua kannattaa ottaa mukaan, jos siitä pitää. Niin ja musta makkaraa myös, sopivat sävy sävyyn yhteen. LOL

    Luulisin että voi tehdä kentällä tsekkauksen ylimääräiselle laukulle. Hinta siinä suhteessa Ryanin online juttuihin on kyllä suhteellisen suuri.

    Kokeile myös siellä manage my booking osastolla netissä. Siellä voi tehdä muutoksia matkavarauksiin. Voi muuttaa matkapäiviäkin. Ai niin kun olet jo tehnyt onlinen... Kysy rohkeasti siellä terminaalissa Pirkkalassa.

    On se silti vielä tosipaljon halvempaa kuin kallis-lentoyhtiöillä.

    Yksi vaihtoehto on tietysti varata vallan uusi matka. Ja antaa tuon ensimmäisen varauksen olla, jos et ole siitä vallanpaljoa maksanut. Itse joskus olen tehnyt muutoksen niin. Se matka kun usein ei paljon maksa. Muutokset ehkä enemmän.

    Äänestä

  • tehdä. Tarkennan vielä: Muutos tehtävä 4 tuntia ennen koneen aikataulun mukaista lähtöä. Siis teet muutoksen Online-checkiniisi. Toinen ruumaan menevä laukku 35 ja muutos 25 euroa suunta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


plopplop11 kirjoitti:

Voiko ruumaan menevälle matkalaukulle tehdä check-inin pirkkalan lentokentällä vielä ennen lentoa, jos online-checkin matkojen osalta on jo tehty aiemmin? Nyt tuli tilanne, että tarvitsisi sittenkin mukaan yhden isomman laukun, jota en ennen nettichekkausta ollut lisännyt. Ja asiallisia vastauksia kiitos!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu