PAKKANEN PANEE SISÄÄN...

eli nyt kun on ollut enemmän pakkasia nii n liesituuletin laskee kylmää ilmaa sisäänpäin??
painovoimainen ilmanvaihto talossa. mut miks se näin tekee
3694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taitaa puuttua tai olla viallinen perhospelti, eli sellainen kaksiosainen peltinen läpyskä, joka aukeaa huipparin ollessa päällä ylöspäin, ja muuten sulkeutuu estäen kylmän ilman valumisen huonetilaan.

Äänestä

Kokeilepa jostain korvausilmaa tupaan,vaikka ikkunaa raottamalla.Lämmin ilma nousee ylös.Ei varmaan siellä ole ollutkaan sitä "perhospeltiä"?

Äänestä
  • Tällä kelillä painovoimainen ilmastointi imee todella kovaa ja repii korvausilman sieltä mistä saa helpoiten.

    Sulla se on tuo liesituuletin. Jos tukit sen perhospellillä niin sitten se imetään seuraavasta paikasta.

    ...meillä se on vessan 7 m korkea poistohormi joka kääntyy vetämään hyvällä kelillä "nurinpäin"

    Vieläkös sille painovoimaiselle on kehujia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


scantic3 kirjoitti:

eli nyt kun on ollut enemmän pakkasia nii n liesituuletin laskee kylmää ilmaa sisäänpäin??
painovoimainen ilmanvaihto talossa. mut miks se näin tekee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu