Muste pois?

Muovinen käsienpesualllas on sotkettu musteella, kuinka saan sen puhtaaksi?
1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ihmesieni tehota, tai sitten vahanpoistoainetta? Kokeile varoen, sillä sieni saattaa kuluttaa altaan pintaa. Palveluohjaajani kehotti miunua käyttämään vahanpoistoainetta muovisiin valokatkaisijoihin, joita ei enää muutoin saanut puhtaaksi.
Mulla oli kerran muovinen roskakori täynnä mustetta. Rapsutin tylysti karhunkielellä ja konetiskiaineella. Pinta naarmuuntui, mutta muste lähti. Onneksi oli vaan pieni roskakori.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


p kirjoitti:

Muovinen käsienpesualllas on sotkettu musteella, kuinka saan sen puhtaaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu