Pilipali auto ALFA ROMEO GT 3.2

haistakaa paska

Olen kuullut varmoilta tahoilta että tuossa 3.2 koneessa on sulaneita mäntiä usein pikkuisenkin kiihytyksen jälkeen motarilla. Kone myös leikkaa kiinni kun ei öljy kierrä kunnolla varmaan kanavissa samoin nokka ketju katkeaa kun se alkaa tehdä piiska ilmiötä kun se venyyyy. Tulpat sulaa samalla kun männät reikiintyy seoksen mennessä laihalla. paloherkkiäkin ovat konetilastaan kun johto sarja hankaa runkoon itseään. Elektroniikka särkyy kun saa staattisia iskuja kankaasta ja siihen jää alfa romeo 3.2 gt. Iskuvaimentimet vuotaa usein ja on vaikeita vaihtaa. vaihdelaatikko sorvaa ja pitää monessa yksilössä todella kahiseva ääntä kun metallialastua kiertää mukana . Penkki katkeaa vasemmalta puolen kun se rasittuu enemmän ja on heikkoa materiaalia. Penkkien nahkassa on usein madonreikiä kunnahka ostetaan halvimmalta teurastomolta. ratti akseli on ironnut joistain kun sitä pitää koko ajan väännellä että pysyisi tiellä. Keula syö alatukivarsia kuin leipää kun raskas muinainen kone on liian painava suunnitelluille osille. Takapenkki on pilallinen.
Saatana kun minulla ei ole alfa romeo 3.2 gtä.

puh puh kun helpotti.

9

2261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • WO

      ...noin 15 vuotias.

      • Haistakaa paska

        oikein kirjoitustako oikein höntti tänne odotat että kalstaisesi huhmari saisi lukea pilipaliautojen tarinoita oikeinkirjoitettuna kaljahuuruisella hengityksellä? olet sie sälli juaman kauta. älä loukkaa 15v ihmisen alkuja vertaamalla minuun.


    • Valistunut kanssa-au

      Onhan se kamalaa kun tuollainen romu kiihdyttää sulavasti motarin rampilta oman turbodiisselin eteen vaikka kuinka yrittää painaa kaasua että saisi kurottua raon liikenteessä umpeen. Mutta se parhaiten nauraa joka viimmeksi nauraa, se kerta kun Alfa Romeo tule motarilla tai ohituksen jälkeen eteeni ja hyytyy siihen otan tilanteesta kaiken irti ja pysähdyn paikalle vittuilemaan ylimieliselle kuljettajalle.

      • haistakaa paska

        ongelman ratkaisukyvyn tähären. Mitäs jos se alfa ei lankeakkaan eteesi? mitä jos se lankeaa ja aloitat vittuilun ja huomaat että sinusta valuu jotain punaoista ja kaikki vaalenee kas perkelettä kuinka vatsassani törröttää mora? ei se aamulla vielä tuossa ollut.

        On se hianoa omistaa turbodiesel .


    • Herra 42

      Minulla on sellainen. Bensaa kuluu varsinkin kaupunkiajossa ja kylmällä koneella paljon, mutta maantiellä vain vähän liikaa... nokkaketjua siinä ei ole vaan hihna, iskareiden kanssa ei ole ongelmia, vaan ovat tuossa 3.2 GT-mallissa jo jäykkyysasteeltaankin varsin sopivat. Eihän se mikään tojota ole. Onneksi ei olekaan, kun sillä pitää ajaakin.... Hieno, suorituskykyinen auto, josta en ole vielä pahaa sanaa kuullut edes kateellisten suusta.

      Tuuli vähän suhisee ikkunoissa, se on myönnettävä. Takanäkyvyys on olematon. Suomen talvessa alusta on aika ajoin liiaankin matala. Mutta on se vaan hieno! Hieno ajaa, hieno katsella, hieno kuunnella. Ja naiset varsinkin ovat siihen kovin ihastuneita ;)

      • Herra 44

        Herra 42:aa kompaten, 3,2 GT on todellakin hieno auto. Negatiivisin pointti talvella ovat kehyksettömät ikkunat, jotka pakkaavat jämähtää jumiin.


    • Gragory Peck

      Kaikki Alfan männät ovat olleet joskus sulaneita. Tosin ainoastaan valimossa aihioita tehtäessä. Ihmeen paljon kateutta Alfa aiheuttaa amiksissa. Onkohan avauksen kirjoittaja oikeasti jo 15 vuotta täyttänyt?

      • haistakaa paska

        40 on jo täytetty joten ei tarvitse sinunkaan kauaa miettä (toivottavasti) olenko täyttänyt 15v . Toisaalta olenhan voinut hypätä se iän ylitse eli en ole tätyttänyt juuri 15 ikää. No ala kelata mulkunjatke.
        Jos lanttusi yhtään säteilee siis hyvässä mielessä osaisit jos olet tippaakaan pelimies tulkita viimneiseen lauseen, se on yleensä ailmmaisena milloin kirjoittelu loppuu ja senkin huomaa kun silmäsi ne siroittävät punaiset kaljahuuruiset huomaavate ettei olekkaan teksiä enpää eli lue uudelleen yksioikoinen pösilö "Saatana kun minulla ei ole alfa romeo 3.2 gtä."


        AJATTELE NYT OMILLA AIVOILLASI PASKAHOUSU.


    • 2.0 TS

      Ja minuakin harmittaa ettei ole alfan 3.2 gt:tä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2032
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe