Sektioarven kipuilut raskaudessa?

Onko kenelläkään sektioidulla odottajalla kipuja haavan tienoilla? Jos on niin kuinka kauan sektiostanne on? Ja millaista kipu on?
2264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eikä ole ollut kipeä. n yt raskautta 20 vkoa takana. kertaalleen ns kirvelevä tunne arven kohdalla muttei kipua.

Äänestä

Sektiosta aikaa 2 vuotta ja nyt rv 23 menossa. Ihan ensimmäisillä vkoilla pari kertaa vihlasi arven seutuville sängystä noustessani, mutta sekin meni pian ohi. Ainakaan vielä ei ole mitään tuntemuksia arven suunnalla, vaikka vatsa alkaa olla jo melkoinen :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Onko kenelläkään sektioidulla odottajalla kipuja haavan tienoilla? Jos on niin kuinka kauan sektiostanne on? Ja millaista kipu on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu