Kas tässä teille kiva lehti

Matti.W

Suomessa tarvittaisiin sellainen aikakauslehti joka olisi suunnattu itseään muita viisaampina pitäville psykologiaan uskoville.

Lehti olisi erikoistunut Matti Nykäsen ymv. romansseihin ja muuhun vastaavaan. Oleellista lehdessä olisi se että siitä olisi karsittu pois kaikki sellainen aineisto mikä voi kuormittaa lukijan kuormitusyliherkkää päätä kuten psykologiset opinkappaleet ym.

Kun lehteä mainostetaan, mainosviestissä ilmiselvästi puhutellaan lukijan lähipiiriin kuuluvaa.

Lehden markkinointitilaisuudessa voitasiin sitten sanoa että kyllä on nyt kaikki niiiin hyvin kun ihmistä viisaammatkin ovat saaneet oman lehden, voi voi.

2

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisitko

      pistää sähköpostiosoitteesi jonnekin näkyville.

      • Eduskunnan virkamiesten pitäisi myös tuntea vastuunsa kansanedustajia ja ministereitä kohtaan ja suodattaa puheestaan ja papereista kaikki sellainen joka voi kuormittaa psykologiaan uskovien päätä.

        Lisäksi kaikki kansanedustajat pitäisi laittaa vaippoihin, jos he eivät itse kykene ilmaisemaan tahtoaan. Kyllä, kaikki kansanedustajat laskevat alleen. Todisteet: eräs takakylän varavaltuutettu laski alleen vuonna yksi ja kaksi (ollessaan puolivuotias - mutta sitähän ei kerrota). Vaippavastaisuus on taas tietenkin pitävä todiste kyvyttömyydestä ilmaista tahtoaan.

        (voi-voi kuinka täydellinen MINÄ nyt olenkaan, kyllä nyt täytyy tilata mummelikuoro taustalle komppaamaan, kyynel silmässä.)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelkkailijat

      Oliko kelkkailijat ähtäriläisiä.
      Ähtäri
      22
      3522
    2. Kyllä mä sua rakastan mutta ei me voida olla me

      On tuhat syytä miksei vaan voida olla. Pitää sunkin hyväksyä se . Parempi kun ei nähdäkään enää, sattuu liikaa. Naiselle
      Ikävä
      104
      1704
    3. Mikset laita viestiä?

      Sille sun ikävän kohteelle?
      Ikävä
      104
      1328
    4. Tiesitkö mies että musta tulee sun vaimo?

      Niinpä, aika järisyttävä uutinen
      Ikävä
      66
      1064
    5. Manipuloitu Raamattu

      Manipuloitu Raamattu https://www.youtube.com/watch?v=XOZ4C8qWWrQ Tässä leikkaamattomassa videossa Mauro Biglino käsitte
      Hindulaisuus
      317
      1002
    6. Jos sattumalta

      kohdataan ja näet että minäkin näen sut niin a. lähdetkö pois b. sanot hei tai muuta c. katsot hiljaa ja odotat mitä
      Ikävä
      71
      941
    7. Kertokaapa miehet

      Nyt sitten minkälainen nainen on mieleenne? Tuli siis mieleen tuosta toisesta aloituksesta. Jossa nainen ei saisi olla l
      Sinkut
      143
      935
    8. Lähtee järki sun kanssa mies

      Mitä ihmettä sä minusta haluat? Ole rehellinen, ei tätä kestä erkkikään.
      Ikävä
      60
      912
    9. Martina instassa kehuu omia nuorekkaita kasvojaan..

      Kyllä on sitten nuorekas,not! Täynnä täytaineita tämä nainen ja näyttää joka päivä enemmän samalta kun joku naisista B
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      856
    10. Kerrohan minulle nainen viisain

      Että mikä minun ongelma oikeasti on?
      Ikävä
      67
      842
    Aihe