Miten

kun kaupingin johtaja saa avustusta, vaikka asuu miltei keskustassa hoidettun kadun varrella?
Onko tässäkin lahkolaisuus, joka määrää avustuksen?
3131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

johtajilla pittää olla riisitilanteisa estteetön pääsy komentokeskukseen ytinasesalakun kansa johtammaan kansakuntta hätän keskellä. voesko täsä olla samanlaenen asia kysseesä, vähän pienemmäsä mittakaavassa? ei aurraamaton poloku riitä.

Äänestä
  • aurataan ja kunnostetaan niin miksi pitää vielä starttiraahaa maksaa tieavustuksista.
    Eiköhän se ole terkoitettu niille syrjässä asuville, jotka itse huolehtivat tien kunnosta.

    Äänestä

jos on totta, niin se on perkeleestä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tieavustukset jaetaa kirjoitti:

kun kaupingin johtaja saa avustusta, vaikka asuu miltei keskustassa hoidettun kadun varrella?
Onko tässäkin lahkolaisuus, joka määrää avustuksen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu