Mokkula

on PASKA

Onko teillä kokemuksia pelaamisesta käyttäen mokkulaa? Meillä Elisa/Saunalahti hieman kämmäs ja katkaisi ADSL-liittymän vahingossa ja uuden asentamiseen menee kuulemma pari viikkoa. Antoivat tilalle mokkulan joka pitäisi kuulemma toimia ihan hyvin kun asumme n. 1 km keskustasta. Ja paskan vitut. Pätkii niin perkeleesti ja monet hanskat menee täysin ohi kun oon pihalla koko pöydästä. Eipä auta ainakaan rahaa laittaa likoon yhteenkään peliin tän paskan kanssa. Vitun Elisa ja Saunalahti.

6

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sun parastas!

      ..mieti paljonko säästit!

      • Eikö jokaista

        voittajaa kohden ole n. 100 häviäjää?


      • olette

        Mitä väliä sillä on sulle voitanko vai häviänkö! Pelaan harrastuksen vuoksi ja välillä voitan ja välillä häviän. Ne on mun ihan omia rahoja ja mä saan ne sinne hävitä jos haluan.
        Kysyin siis muiden kokemuksia mokkulan käytöstä tässä yhteydessä enkä teidän ääliöiden typeriä kommentteja kaipaa.


    • WolfWolf

      Minulla on käytössä DNA:n langaton kaista. Edge-alueella ja paremmalla se toimii pääsääntöisesti hienosti. Ongelmia on ilmaantunut toistuvasti gprs-alueilla. Esimerkiksi iPoker-verkkoon ei saa silloin yhteyttä, vaikka esimerkiksi Betfair toimii hyvin.

      Langattoman kaistan suhteen ongelmana on se, että puhelut asetetaan etusijalle. Jos siis tukarille tulee ruuhkaa, datayhteyksiltä otetaan kaistaa pois ja puheluille annetaan lisää tilaa. Netistähän löytyy kartat, joista voit tarkistaa, millä nopeudella kaistan pitäisi eri operaattoreilla toimia. Niistä saa suuntaa antavan tiedon. Mahdolliset katveet tietysti hidastavat yhteyttä reippaasti.

    • PLoo

      Vähän aikaa sitten oli viikon verran mokkula koekäytössä, kun ajattelin että jos vaihtaisi lankaliittymän siihen.
      Suurimmaksi osaksi se pelitti ihan hyvin, mutta aina toisinaan se sitten yhteyden katkaisi. Ja kyllähän se v***ttaa pahasti varsinkin sillon kun on pelisessio kesken. :-D

      Eihän siitä nyt mitään maata kaatavaa ongelmaa ole, mutta harmittaa se silti. Oon sitä mieltä että jos pelailee käytännössä aina kotona, niin kyllä se netti on parempi ottaa ihan lankoja pitkin.

    • AKQJT

      Hyvin toimii DNA-mokkulalla. Viisi pöytää päällä yhtäaikaa vie noin 5kt/s kaistaa, eli hitainkin mokkulayhteys riittä hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3730
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2722
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2280
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2251
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1749
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1529
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      52
      1501
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1389
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1241
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1194
    Aihe