Säätiö osti Utelen

Kuulemma säätiö on ostanut Utelen.

Pipsit söivät aikaisemmin liikaa tuulimyllyenergiaa, nyt se tulee suoraan avaruuden tyhjiöstä. Ylijäämä myydään ja joutoaikana torjutaan ilmastonmuutosta. Panosta pakkaseen, si8oita a8oissa.
2213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tällä liikkeellä konserni saavuttaa merkittäviä synergiaetuja. Tyhjiöenergialla rahaa tyhjästä! Vaatii ehkä jo tuplakerroksen foliota päänsuojaksi, että tuohon uskoo!

Äänestä
  • Vähintään tuplakerros foliota tarvitaan sitä tyhjiötä suojaamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ventti+1 kirjoitti:

Kuulemma säätiö on ostanut Utelen.

Pipsit söivät aikaisemmin liikaa tuulimyllyenergiaa, nyt se tulee suoraan avaruuden tyhjiöstä. Ylijäämä myydään ja joutoaikana torjutaan ilmastonmuutosta. Panosta pakkaseen, si8oita a8oissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu