Lähetin eka kertaa Englantiin Hotmaililla viestin. Välittömästi tuli viesti, lähettäjä [email protected]. Ilmoitti että on failure.
This is an automatically generated Delivery Status Notification. Delivery to the following recipients failed.
Viestissä on 2 liitettä, eli 1 joulutervehdys mitä nimenomaan lähetin.
Epävarmuus
Laina Peite
3
553
Vastaukset
- Laina Peite
Viestistä oli puolet hukkunut matkalla. Eli en avannut liitteet, ja mistä tiedän että tässä tapauksessa viestini on mennyt perille?
Eihän tuossa ole mitään epäselvää. Jos postimestaribotilta tulee tuollainen viesti, niin alkuperäinen sähköposti ei ole mennyt perille. Osoite on väärä, sitä ei (enää) ole, tai muuta häikkää. Osoitteen kirjoitusvirhe on yleisin syy bumerangeihin.
- Laina Peite
Kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521757
- 621692
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101248- 611061
- 491024
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41775Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118637Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86630Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566