Loppuuko Aittokylän

syksynä ?
Näin abc:llä arveltiin tänään.
6207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tietoa. Vai oisko

Äänestä

puolustajaa, silloin se tallataan kuin kytökylä ja ojakylä sekä karhukankas.

Äänestä
  • näyttää huonolata, kuten aittokyläsä, lakkautus on mitä todennäköisintä jo ensi syksyyn mennessä.
    Muiden koulujen kohdalla tuo 28 oppilaan vähimmäisraja ei ole lähelläkään. Eli saisivat jatkaa ainakin toistaiseksi.

    Äänestä

  • oppilasennuste kirjoitti:

    näyttää huonolata, kuten aittokyläsä, lakkautus on mitä todennäköisintä jo ensi syksyyn mennessä.
    Muiden koulujen kohdalla tuo 28 oppilaan vähimmäisraja ei ole lähelläkään. Eli saisivat jatkaa ainakin toistaiseksi.

    kyläkoulu loppumaan. Näinhän tehtiin Kytökylän koulun osalta.

    Äänestä

kuinka kylyväs. Tärissy tien muhkuroissa piloille, vaahoksi. Näin yleisesti tiijetään.

Äänestä

samoin kävi Karsikkaalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koulu ensi kirjoitti:

syksynä ?
Näin abc:llä arveltiin tänään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu